הבנק העולמי: "ישראל חולקת את הידע שלה בתחום הסייבר עם העולם המתפתח"

מתקפות סייבר נחשבות בטעות לאיום הפוקד בעיקר מדינות מפותחות. הרבה מהמדינות המתפתחות סובלות מחוסר מוכנות וחוסר יכולת להתמודד עם האיומים ועל כן הן נאלצות להתחיל להקים במהירות מערכות ממשלתיות, רגולטוריות וטכנולוגיות שיאשרו למדינות להגן על התשתיות הקריטיות שלהן מפני איומים קונקרטיים. רק לאחרונה דווח על מתקפת סייבר על הבנק המרכזי של בנגלדש שהוביל להפסד של 81 מיליון דולר. מדינות נוספות, כמו וייטנאם ואוקרינה למשל נאלצו להתמודד לאחרונה עם מתקפות על הבנקים ותשתיות אחרות.

משרד הכלכלה ומטה הסייבר חבר לבנק העולמי כדי לחלוק את הידע הישראלי עם המדינות המתפתחות, כפי שפורסם היום באתר הבנק העולמי.  הכתבה מתארת את משלחת הסייבר שהתקיימה בישראל בין התאריכים 15-20 במאי 2016 בארגון מנהל סחר חוץ ומטה הסייבר. במשלחת השתתפו מנהלי פרויקטים מהבנק העולמי וכן בכירים מהעולם המתפתח מהמדינות- ארגנטינה, קולומביה, חוף השנהב, הודו, קניה, מקסיקו, מונטנגרו וזמביה. במסגרת המשלחת נפגשו הנציגים עם נציגי הממשלה, האקדמיה וחברות מובילות בתחום הסייבר לשבוע מרוכז שמציג את המומחיות והמובילות הטכנולוגיה הישראלית.

זוהי משלחת הסייבר הראשונה של ישראל בשיתוף הבנק העולמי. שיתוף פעולה זה הוא חלק מהסכם של משרד הכלכלה עם מחלקת ה-ICT(תקשורת וטכנולוגיות מידע) של הבנק העולמי שנחתם לדצמבר 2014.

נספחות המסחרית של משרד הכלכלה והמסחר בוושינגטון, יחד עם מערך הנספחים המסחריים ויחידת כלי סיוע לתעשייה, פועלת לאיתור הזדמנויות עסקיות לחברות ישראליות במוסדות הפיננסיים הבינלאומיים.

אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו בכל שאלה או בקשת סיוע!   Hila.Mizrav@israeltrade.gov.il IMG_3888

צור קשר עם:

ענת כץ

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל