הזדמנויות בברזיל – פרק 3 – סקטור הניו מדיה

בפוסט הקודם, כתבתי על כך שלמרות המשבר, ישנם סקטורים אשר עדיין צומחים ואף בקצבים מהירים למדי. בתוך כך, התחום הבא עליו אני רוצה לשים דגש הוא תחום ה-ICT בכלל וסקטור הניו מדיה בפרט. כולנו מכירים את ישראל בתור אומת הסטארטאפ ואת תל אביב בתור מרכז החדשנות השני בעולם, אבל מעטים מאתנו יודעים שבאותו הדירוג ממש, סאו פאולו מדורגת במקום ה-12 עם צפי להעפיל לעשרת הגדולים בשנים הקרובות. מעטים מאתנו גם יודעים שעל אף שברזיל כאמור אינה צומחת, שוק האינטרנט והמסחר האלקטרוני צמחו בשנה האחרונה ב-20% וכן שמדובר בשוק האינטרנט החמישי בגודלו בעולם (וזה עוד כשרק 56% מהאוכלוסייה מחוברת לאינטרנט).  עם למעלה מ- 150 מיליון משתמשים ניידים בתכני וידאו, ברזיל מהווה את השוק הרביעי בגודלו בעולם!

 

נוסף על אלו, אחוז חדירת הסמארטפונים בברזיל הוא מהגבוהים בעולם ובשנה-שנתיים האחרונות אנו עדים למספר אפליקציות וחברות תוכנה ישראליות שמצליחות מאוד בברזיל כדוגמת Waze, Mobli, Magisto, Taboola, Kalturaו- Wix. מה שמוכיח שכאשר הפתרון עונה על צורך אמיתי, הברזילאים יודעים לאמץ טכנולוגיות חדשות מהר מאוד. חיזוק נוסף לכך בא לידי ביטוי כאשר מנהל הניו-מדיה של גלובו, קבוצת התקשורת והמדיה הגדולה בברזיל ומהגדולות בעולם, ביקר כאן בינואר האחרון במטרה לאתר טכנולוגיות ישראליות שרלוונטיות לחברה.

 

כל אלו יחד בתוספת היתרון התחרותי של ישראל ושער הריאל הנמוך הופכים את ברזיל לשוק סופר אטרקטיבי לחברות הניו מדיה הישראליות ולאלטרנטיבה מעניינת במיוחד לשוק האמריקאי הרווי. אנחנו מזמינים חברות ישראליות בתחום ה – ניו – מדיה לפנות אלינו במידה והשוק הברזילאי רלבנטי לכם. נשמח לעזור ללמוד על השוק ולייצר לכם פגישות איכותיות עם שחקני האונליין העיקריים במדינה.

צור קשר עם:

בועז אלבראנס

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל