"חליסקו היא מקסיקו" – ביקור מושל חליסקו בארץ

יש הטוענים שחליסקו, מולדת הטקילה והמריאצ'י, היא המדינה "הכי מקסיקנית" במקסיקו ולכן "חליסקו היא מקסיקו".

חליסקו, הממוקמת במרכז מקסיקו היא ללא ספק מהמדינות החשובות והמרכזיות במקסיקו, אבל לא רק בגלל המורשת התרבותית וההיסטוריה הארוכה שלה. עם אוכלוסייה של כ- 8 מיליון איש, חליסקו היא הכלכלה השלישית בגודלה מבין 32 המדינות המרכיבות את מקסיקו ומשמשת כאחד המרכזיים הכלכליים והתעשייתיים החשובים במדינה.

בין התאריכים 11-13 באפריל יבקר בארץ מושל מדינת חליסקו, מר חורחה אריסטוטלס סאנדובל דיאז בראש משלחת רשמית. למושל יצטרפו המזכיר לפיתוח כלכלי, המזכיר לחדשנות, מדע וטכנולוגיה של המדינה ובכירים נוספים ממשרדו.

מושל חליסקו מגיע לארץ כחלק מקשר מתמשך ופורה שיש לשגרירות ולנספחות הכלכלית עם ממשל חליסקו, מהממשלים הפרואקטיביים במקסיקו.

כלכלת חליסקו מהווה כ- 6% מהתמ"ג המקסיקני, התעשייה המייצרת היא החשובה והמרכזית ביותר במדינה, ולאחריה שירותי תיירות ושירותי מידע. הסקטורים התעשייתיים העיקריים בכלכלת חליסקו הם ציוד אלקטרוניקה וטלקום, חקלאות ומזון ומשקאות. רוב הכנסות המדינה מקורן מתיירות נכנסת וכן מנוכחות של חברות רב לאומיות רבות שלהן מפעלי יצור במדינה ואחראיות לרוב היצוא ממנה.

המרכז התעשייתי של המדינה הוא בבירה גוודלחרה, שהיא גם העיר השניה בגודלה במקסיקו לאחר מקסיקו סיטי, ומהווה את המרכז הכלכלי של חליסקו.  גוודלחרה שבה פועלות למעלה מ- 100 חברות תוכנה ויצרניות של ציוד אלקטרוניקה ותקשורת מכונה גם עמק הסיליקון של מקסיקו. בעיר גם פועלות אוניברסיטאות רבות עם פקולטות להנדסה ו- IT.

לאור התשתית שהיא מציעה נבחרה גוודלחרה כאחד האתרים לפיתוח פרויקט "עיר חכמה". גדוולחרה כבר החלה לפתח את הפרויקט במהלך 2015 במרכז העיר (דאונטאון) שאמור להוות את המרכז הדיגיטלי לפרויקט שיתרחב בעתיד מעבר לתחומי העיר. על מנת להיקרא "עיר חכמה" נדרשת גוודלחרה להשקיע רבות בשיפור התשתיות שלה תוך שימוש בטכנולוגיות שיאפשרו לה להיות יעילה יותר מבחינה אנרגטית, לשקם תשתיות חשמל, לספק תשתיות מים איכותיות לתושבים, להקים מערכות מתקדמות של תחבורה ציבורית וכבישים, לעשות שימוש במערכות אבטחה מתקדמות, להטמיע מערכות דיגיטליות בחינוך, כל אלו תוך שימוש בטכנולוגיות מידע ותקשורת מתקדמות שיאפשרו לה לספק ולהנגיש בצורה טובה יותר שירותים לאזרחים ולעסקים הפועלים בתחומה. יישום מוצלח של פרויקט "עיר חכמה" בגוודלחרה יאפשר לשכפלו בכל רחבי מקסיקו ואמריקה הלטינית.

שיפור התשתיות והשירותים של גוודלחרה ידרוש הטמעה של טכנולוגיות מתקדמות בתחומים מגוונים כתקשורת, רשתות אלחוטיות, רשת חכמה, מקורות אנרגיה מתחדשת, טכנולוגיות מים מתקדמות, פתרונות תחבורה חכמה, פתרונות אבטחה ועוד, אותן חברות ישראליות יכולות להציע.

ביקור מושל חליסקו בראש משלחת רשמית ממשרדו יאפשר לנו לקדם ולהעמיק את שיתוף הפעולה עם הממשל במגוון סקטורים תעשייתיים כטלקום, IT, תעופה וחלל, אוטומוטיב, אלקטרוניקה, קלינטק (אנרגיה, מים), ביוטק ופראמה, במטרה לשלב מוצרים וטכנולוגיות של חברות ישראליות בתחומים אלו בפרויקטים במדינה, ולקדם שת"פ במו"פ תעשייתי עם המזכירות לחדשנות, מדע וטכנולוגיה של המדינה.

אנחנו שמחים להזמינכם לקחת חלק בסמינר עסקים ישראל-חליסקו שיתקיים במהלך ביקור מושל חליסקו בארץ. הסמינר המאורגן על ידי לשכת המסחר ישראל-אמל"ט בשיתוף עם שגרירות מקסיקו בישראל, מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה, משרד החוץ, מכון היצוא, מתימו"פ, התאחדות התעשיינים ואיגוד לשכות המסחר, יאפשר לכם להיחשף להזדמנויות עסקיות בחליסקו וליצור קשרים אישיים אם ראשיה.

הסמינר יתקיים ביום שני, 11 באפריל 2016 בין השעות 15-19 במשרדי חברת Comverse ברעננה.
להרשמה אנא צרו קשר עם גבריאל חיון, 0506062000 gabriel@camaraisrael.org.il

הנספחות הכלכלית בשגרירות ישראל במקסיקו סיטי ממשיכה לעמוד לרשות החברות הישראליות, המעוניינות להיכנס לשוק המקסיקני או להרחיב פעילותן בו.

JaliscoInvitationSeminar

 

 

צור קשר עם:

רונה קוטלר

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל