משלחת עסקית לברזיל לחברות בתחום הנפט והגז

עכשיו זה רשמי – בפעם הראשונה תהיה לישראל נציגות בתערוכת Rio Oil & Gas שתתקיים בריו דה ז’נירו, ברזיל.

מדובר בתערוכה השנייה בגודלה בעולם (אחרי תערוכת OTC המתקיימת מדי חודש מאי ביוסטון, ארה”ב ואשר גם אליה מגיעות חברות ישראליות).

עקב הירידה החדה במחירי הנפט, במבט ראשון נראה שהשקעה בתחום זה בזמן הקרוב לא נראית מבטיחה במיוחד. מצד שני, אחרי כל ירידה יש עלייה. סביר שהמחירים יחזרו לעלות בעתיד. בנוסף, וכפי שאנחנו תמיד מדגישים כאן, פעילות בשוק הברזילאי היא החלטה אסטרטגית לטווח ארוך, כלומר אין לצפות לרווחים מהירים אלא יש לפעול בסבלנות לאורך תקופה של שנתיים שלוש. ענף הנפט והגז בברזיל עבר בזמן האחרון תהפוכות רבות, בעיקר על רקע התערבות רבה של הממשל בנעשה בענף והתפוצצות פרשת שחיתות אדירה המערבת את ראשי חברות התשתית הגדולות בברזיל, חברת הנפט פטרוברס ופוליטיקאים רבים, חלקם עדיין מכהנים בתפקידים הבכירים ביותר בברזיל.

אי היציבות הוביל לפתיחה של ענף שהיה סגור עד כה וסלל את דרכם של שחקנים חדשים לשוק. מעבר לכך, בחודש שעבר פרסמה הרשות הרגולטורית ANP רגולציה חדשה בנושא של תוכן מקומי אשר מאפשרים יותר גמישות לשחקנים זרים. הדרישה לשיעורים גבוהים של תוכן מקומי היתה תמיד מכשול לפיתוח משק הנפט והגז בברזיל ונראה שהמסר הופנם. אגב, גם בישראל נערכים דיונים בקרב הגורמים הרלוונטיים לגבי מדיניות זו בישראל.

למידע נוסף בנושא לחצו כאן.

בין התאריכים 24-27 באוקטובר 2016 נסייע לחברות ישראליות אשר ישתתפו בביתן הישראלי לקיים מפגשים עם שותפים פוטנציאליים ברזילאיים. מתעניינים? צרו קשר!

Save The Date Rio Oil&Gas

צור קשר עם:

דניאל קולבר

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל