חברות ציוד רפואי – קולומביה מחכה לכן

בשבוע שעבר אירחתי בקולומביה את מנהלת תחום מדעי החיים במכון היצוא, גב’ אנג’לה רבינוביץ’, לביקור קידום לתעשיית הציוד הרפואי הישראלית בקולומביה. במהלך ביקורה הפגשתי את גב’ רבינוביץ’ עם בכירי משרד הבריאות הקולומביאני, מנהלי בתי חולים מובילים, מנהלי מרפאות ומעבדות פרטיות, חברות ומפיצים בערים בוגוטה ומדאיין. בפגישות אלו, הציגה אנג’לה את תעשיית הציוד הרפואי בישראל, חדשנותה ודוגמאות לפתרונות הרבים ש-1200 חברות הציוד הרפואי הישראליות מציעות לעולם.

ביקורה של אנג’לה הגיע במסגרת הסיוע של מכון היצוא למאמץ שאני מוביל כאן בקולומביה לחשיפת תעשיית הציוד הרפואי הישראלית למערכת הבריאות הקולומביאנית והחדרת המוצרים הישראלים למערכת המקומית. המידע אליו נחשפנו בפגישות אלו חיזק אף יותר את ההבנה, כי שוק הבריאות הקולומביאני היינו יעד אטרקטיבי ביותר לחברות הישראליות ומצדיק את ההשקעה בכניסה אליו.

אז למה בעצם קולומביה?

ראשית, המספרים הגדולים: לקולומביה אוכלוסייה של יותר מ-48 מיליון איש, אשר רובה (76%) מרוכז ב-1200 ערים. 96% מאוכלוסיית קולומביה נהנית מביטוח רפואי במתכונת שמזכירה את מערכת הביטוח הרפואי הישראלית, בה קופות החולים המקומיות (EPS) דואגות לקשת הטיפולים הרפואיים של האזרחים. מדובר בשוק הבריאות ה-4 בגודלו באמל”ט עליו הממשלה המקומית מוציאה 7.1% מהתמ”ג, כ-27 מיליארד דולר בשנה.

שנית, קולומביה צריכה הכל מהכל: הטופוגרפיה של קולומביה, מצבה הפוליטי וההרכב הסוציו- אקונומי של אוכלוסייתה מציב בפני מערכת הבריאות המקומית את קשת האתגרים הרחבה ביותר. מהתמודדות עם מחלות טרופיות כמו הזיקה והדנגי, דרך אתגרי בריאות המצויים באזורים מרוחקים וקשים לגישה, התמודדות עם מקרי טראומה רבים כתוצאה ממלחמת הגרילה של ארגון ה-FARC בממשלה וכלה באתגרי בריאות של חברה מפותחת כמו סכרת והשמנת יתר. אתגרים אלו מצריכים פתרונות רבים בתחומים רבים ;Telemedicine, הדמיה, שיקום, רפואת חירום וכדו’.

שלישית, רמת הרפואה בקולומביה גבוהה מאוד, קולומביה מדורגת במקום ה-22 בעולם והראשון באמל”ט ברמת השירות הרפואי שניתן במדינה על פי ארגון הבריאות העולמי. רמת הרופאים והצוות הרפואי התומך הנו בסטנדרטים גבוהים ביותר, דבר המאפשר להם להטמיע ולתפעל מכשירים רפואיים מתקדמים בצורה מהירה ומקצועית. רמת השירות הגבוהה הפכה את קולומביה למרכז של תיירות מרפא המשרת חולים מארה”ב, כמו גם ממדינות מרכז ודרום אמריקה. בתי החולים בהם ביקרנו בבוגוטה ומדאיין הנם בקדמת הרפואה המודרנית ומנהליהם מחפשים טכנולוגיות ומוצרים חדשניים באופן קבוע.

רביעית, בקולומביה יש כסף רב לרכישת ציוד רפואי חדש: מלבד הגידול בהוצאות הממשלה המקומית על מערכת הבריאות (היעד הוא להגדיל ב-6 מיליארד דולר בשנתיים הקרובות) יש גידול מתמיד בהוצאות “out of pocket” של המעמד הבינוני והמעמד הגבוה בקולומביה, הדורש ומקבל שירות רפואי בסטנדרטים אמריקאים והגורר אתו השקעות גדולות בציוד חדיש ומתקדם מצד שירותי הרפואה במקומיים.

חמישית, צוות הנספחות המסחרית בקולומביה. במהלך החודשים האחרונים יצרתי ביחד עם הצוות שלי קשרים רבים עם מערכת הבריאות המקומית- משרד הבריאות המקומי, בתי חולים מובילים, ארגון INVIMA (האחראי על הרגולציה של מוצרים רפואיים) חברות ומפיצים. הקשרים הללו פותחו על מנת לייצר הזדמנויות עסקיות לחברות הישראליות אשר ירצו לפעול בשוק הקולומביאני.

ביקור בבית חולים CARDIO INFANTIL

עכשיו אנחנו מחכים לכם.

צור קשר עם:

ארז זיונץ

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל