כמה עובדות על כלכלת מקסיקו נכון לתחילת 2016

 

mexico-flag-shield

 • נכון לתחילת 2016, כלכלתה של מקסיקו צומחת, והיא הופכת להיות חזקה יותר. מקסיקו נחשבת היום ל”מעצמת ביניים” , קרובה מאד למעצמות ה- 7-G מבחינת תוצר וכח קניה.
 • למקסיקו כלכלה של 1.16 טריליון דולר מה שממקם אותה במקום ה- 15 בדירוג הכלכלות המובילות בעולם, ומבחינת כח קנייה (PPP) ממוקמת מקסיקו במקום ה- 11.
 • עם אוכלוסיה של למעלה מ- 120 מיליון אזרחים, עומד ה- GDP per capita שלה על כ- 10,000 דולר, מה שממקם אותה ברמת המדינות בעלות ההכנסה הבינונית-גבוהה. אם מתאימים נתון זה לכח הקניה, אזי עולה ה- GDP per capita של מקסיקו לרמה של 16,000 דולר, מה שמעמיד את מקסיקו בשורה אחת עם מדינות כתורכיה, רומניה וברזיל, גם אם עדיין נמוך משמעותית משכנתה הצפונית ארה”ב עם 55,000 דולר.
 • למרות התחזיות החיוביות לגבי כלכלתה, חוותה מקסיקו שורה של אתגרים בשנים האחרונות שהובילו לירידה בקצב הגידול של כלכלתה בשנים 2014 ו- 2015, שנגרם ברובו בשל הירידה במחיר הנפט בעולם, ממקורות ההכנסה החשובים של מקסיקו.
 • ממשלת מקסיקו מקדמת מאז עלייתו לשלטון של הנשיא אנריקה פנייה נטו בדצמבר 2012, שורה ארוכה של רפורמות שאפתניות במגוון תחומים, מערכת המיסוי, ליברליזציה של מספר סקטורים תעשייתיים מרכזיים כתחומי האנרגיה והטלקום וכן קיצוץ מקיף בהוצאות הממשלה.
 • מסורתית מקסיקו נתפסת כענק מייצר. למקסיקו מאגר מתכת הכסף הגדול בעולם, והיא המדינה ה- 10 בגודלה במאגרי נפט. פמקס, חברת הנפט המקסיקנית, היא אחת מיצרניות הנפט הגדולות בעולם עם רווחים של כ- 130 מליארד דולר.
 • בשל העליה במשכורות ותנאי סחר פחות טובים, הפכה מקסיקו לאחרונה לתחרותית מאד ביצוא רכבים. יצרניות רכבים גדולות כמו וולקסוואגן, טויוטה, ניסן, פורד, GM, פיאט-קרייזלר הגדילו את היצוא שלהן במקסיקו או שהכריזו על כוונות לעשות כך.
 • תודות לחברותה בגוש הסחר NAFTA (שכולל ארה”ב, קנדה ומקסיקו), מקסיקו הפכה לשותפת הסחר הגדולה ביותר של ארה”ב. מקסיקו מייצאת לארה”ב בעיקר מוצרי תעשייה ורכבים. למקסיקו מאזן סחר חיובי עם ארה”ב וכתוצאה מזה, הפכה מקסיקו למחזיקה הגדולה ביותר של אגרות חוב של ארה”ב.
 • מקסיקו היתה הראשונה ממדינות אמל”ט שנכנסה ל- OECD. הנשיא הנוכחי של ה- OECD הוא מקסיקני Jose Angel Gurria.
 • מבין מדינות ה- OECD, מקסיקו היא השניה בגודלה מבין המדינות בעלות הפערים החברתיים בין עשירים לעניין (לאחר צ’ילה). 26% מה- GDP של מקסיקו מגיע מכלכלה לא רשמית (שחורה), ומקיף כ- 60% מכח העבודה הפעיל במקסיקו.

  Source: The World Economic Forum on Latin America 2015 takes place in Riviera Maya, Mexico, May 2015

הנספחות הכלכלית במקסיקו סיטי עומדת לרשות החברות הישראליות, המעוניינות להיכנס לשוק המקסיקני או להרחיב פעילותן בו.

צור קשר עם:

רונה קוטלר

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל