סומוס פרודוקטורס

AdAgricultureSagarpa

פרסומת גאה במיוחד של משרד החקלאות המקסיקני SAGARPA טוענת, שמקסיקו היא היצואנית מספר אחת בעולם של אבוקדו, צ’ילה, לימון, טקילה ועגבניות. סביר להניח, שבכל מה שאמור לגבי טקילה וצ’ילה הטענה הזו נכונה, איזו עוד מדינה חוץ ממקסיקו יכולה להיות היצואנית מספר אחת של טקילה וצ’ילה וגם אבוקדו?

הגידול החקלאי היה וממשיך להיות הפעילות הכלכלית החשובה ביותר במקסיקו, כאשר הגידולים העיקריים הם תירס, חיטה, פירות, ירקות למיניהם, כותנה, קפה, קנה סוכר, מלפפונים, סויה, מוצרי בשר, עופות ומוצרי חלב. היקף היצוא של מוצרים אלו ממקסיקו עומד על למעלה מ- 9 מיליארד דולר בשנה, כשארצות הברית רוכשת יותר מ- 70% מהיצוא החקלאי של מקסיקו.

למרות היצור והיצוא הגדולים, רק 15% משטחה של המדינה משמשת לגידול חקלאי, עניין שיכול להיות מוסבר בחלקו על ידי העובדה, שרוב החקלאות במקסיקו נעשית על ידי חקלאים קטנים תוך שימוש במערכות חקלאיות והשקיה מיושנות. עבור יצואנים בתחום האגרוטכנולוגיה, מקסיקו מהווה שוק יעד בעל פוטנציאל משמעותי,כיוון ש- 70% מהתוצר החקלאי במדינה נסמך עדיין על עבודה ידנית וכלי עבודה פשוטים. הרמה הטכנולוגית הנמוכה משאירה מקום רב לצמיחה ושיפור בענף ונדרשות השקעות משמעותיות לשיפור רמת המודרניזציה של החקלאות במדינה.

ממשלת מקסיקו הציבה לעצמה כיעד לשדרג את רמת המיכון והטכנולוגיה בתחום ואף יזמה תוכניות ממשלתיות, המציעות סיוע פיננסי לחקלאים עבור מטרות אלה. מקסיקו היא גם יבואנית גדולה של מיכון חקלאי (90% מהציוד מקורו ביבוא), ציוד להשקייה, ציוד לניקוי, מיון ועיבוד זרעים וציוד לעיבוד הקרקע ובמוצרים אלו טמון פוטנציאל רב לחברות ישראליות כאן.

SeminarAgroalimentaria

תערוכת אגרואלימנטריה (Expo AgroAlimentaria), תערוכת החקלאות המרכזית והחשובה ביותר במקסיקו, שנוסדה לפני כ- 20 שנה, הייתה השנה גדולה מתמיד. התערוכה, שהתקיימה בסוף נובמבר, כללה השנה שטחי תצוגה חיצוניים רחבים, שכללו חממות על כל הציוד הנלווה לכך, כולל אפשרות לראות את הטכנולוגיה מיושמת, תצוגה גדולה של ציוד מכאני ותצוגה פנימית של כ- 800 ביתנים.

הנספחות הכלכלית במקסיקו אירחה סביב התערוכה אירוע ממוקד אגרוטכנולוגיה ישראלית, בו לקחו חלק נציגים מ- 15 חברות ישראליות מתחומי החקלאות והמים לחקלאות: עשת אילון, מצר פלס-מותך, ביו-בי, חיפה גרופ, נטפים, הופמן והופמן, יוזמה פרויקטים, קבוצת פסקל, ריווליס, סקאן טאסק, עמיעד, ברמד, דורות, אקוויז ו- GES ונכחו בו בכירים ממשרדי החקלאות הפדרלי SAGARPA ומספר מדינות במקסיקו (גוואנחוואטו, קרטרו, סונורה, מקסיקו ועוד), ראשי קואופרטיביים חקלאיים, מגדלים גדולים, מפיצים בתחום ועוד. חלק מהאירוע הוקדש לדיון אינטרקטיבי בין המשתתפים, כאשר מהצד המקסיקני רוב הנושאים שעלו היו מציאת פתרונות לחקלאים קטנים, נגישות לטכנולוגיה מתקדמת ובעיות בתחום המים.

הנספחות הכלכלית במקסיקו סיטי עומדת לרשות החברות הישראליות, המעוניינות להיכנס לשוק המקסיקני או להרחיב פעילותן בו.

צור קשר עם:

רונה קוטלר

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל