חתימת הסכם מו”פ עם קולומביה – הזדמנויות לשת”פ טכנולוגי

אתמול לקחתי חלק בטקס החתימה על הסכם שת”פ במו”פ תעשייתי בין ישראל לקולומביה, אשר התקיים בבוגוטה. ההסכם, יאפשר לחברות משתי המדינות לבצע פרויקטים משותפים במו”פ תעשייתי ובהתאמת מוצרים לשוק הקולומביאני במימון ממשלתי. ההסכם הנו תוצאה של עבודה מאומצת של משרד הכלכלה והתעשייה אל מול הרשות הלאומית למדע וטכנולוגיה של קולומביה ומשמש כהסכם מסגרת, אשר יפתח את הדלת להזדמנויות רבות לחברות ישראליות בקולומביה בתחום המו”פ המשותף והתאמת המוצרים לשוק המקומי אשר צמא לחדשנות וטכנולוגיה ישראלית.

חתימה על ההסכם המופ 2

הסכם זה מצטרף לשורת הסכמים ביו ישראל למדינות אמריקה הלטינית ביניהן: ברזיל, מקסיקו, ארגנטינה ואורוגוואי. בשנים האחרונות נעשה מאמץ מיוחד לקדם פעילות עסקית עם מדינות אמל”ט במגוון המישורים: ייצוא, סחר ושיתופי פעולה במו”פ. הסכם זה יעודד מיקוד של התעשייה הישראלית במגוון תחומים טכנולוגיים מול התעשייה הקולומביאנית.

קולומביה הנה הכלכלה הרביעית בגודלה באמריקה הלטינית, אחרי ארגנטינה, ברזיל ומקסיקו, מאופיינת בשוק חופשי, ממשל יציב וצמיחה כלכלית קבועה, במידה רבה כתוצאה משיפורים בתחום היזמות, כמו גם הפתיחות בתחום המסחר וההשקעות. רפורמות, שהונהגו במדינה, התמקדו בשיפור הרגולציה ועידודו של מגזר פרטי חזק.

חתימה על הסכם מופ

צבר ההסכמים באמל”ט משרת מטרה חשובה מעבר לייעוד המקורי של מימון פרויקטים משותפים והיא בניית גשר בין ישראל לכל מדינות אמל”ט במגוון מישורים עסקיים.

ההסכם נחתם על ידי שגריר ישראל בקולומביה מר. מרקו סרמונטה ושרת החוץ הקולומביאנית הגב’ María Ángela Holguín Cuéllar וייושם על ידי לשכת המדען הראשי במשרד הכלכלה והתעשייה, באמצעות מחלקת אמריקות ובקולומביה על ידי הרשות הלאומית למדע וטכנולוגיה של קולומביה (COLCIENCIAS). הנספחות המסחרית בבוגוטה תלווה את התהליך ותסייע לחברות הישראליות בתחום זה.

שמחים עם ההסכם

צור קשר עם:

ארז זיונץ

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל