תצוגת תכלית ישראלית בבוגוטה – ביתן לאומי ראשון בתערוכת אקספודיפנסה

השבוע הסתיימה בבוגוטה תערוכת Expodefensa 2015, התערוכה המובילה בדרום אמריקה בתחום הביטחוני וה-HLS, אשר כללה 230 מציגים ומשכה אליה משלחות רשמיות מ-27 מדינות שונות ו-9,000 מבקרים מרחבי היבשת.

בתערוכה, שערכה 3 ימים, הוקם לראשונה בהובלת סיב”ט, ביתן לאומי ישראלי, אשר כלל 17 חברות ישראליות מובילות בתחומים אלו. הביתן הלאומי זכה לתשומת לב רבה במהלך התערוכה וזכה לביקורים מראשי זרועות הביטחון והתעשיות הביטחוניות של קולומביה ומדינות האזור, כמו גם משלחות רמות דרג ממדינות מחוץ ליבשת.

EXPODEFENSA

הנציגות המסחרית של משרד הכלכלה בבוגוטה, יחד עם נציגות סיב”ט, סייעו באופן צמוד לחברות הישראליות במשיכת גורמים רלוונטיים לפגישות וזיהוי הזדמנויות עסקיות, שנדונו במהלך ימי התערוכה עם גורמים צבאים ואזרחיים.

ניכר היה בתערוכה, כי ה”נושא החם” היום בקולומביה הוא חיפוש אחר טכנולוגיות ופתרונות אבטחה לסביבה של Post-Conflict, לאור הסכם השלום, המתגבש לאחרונה עם ארגון המורדים FARC, אשר אמור להביא את השלום המיוחל למדינה אחרי מאבק דמים רב שנים. דעיכתו של הסכסוך עם ה-FARC מאפשרת לממשל להפנות משאבים רבים לבניית תשתית ורכישת פתרונות, שיאפשרו לו להתמודד בצורה טובה יותר עם אתגרי הפשיעה וארגוני הטרור הקטנים הפעילים בקולומביה וכן לוודא את יישומו של הסכם השלום העתידי.

הביתן הלאומי הישראלי
הביתן הלאומי הישראלי

שינוי זה בתפיסת הביטחון המקומית והצורך בפתרונות HLS, לא דווקא צבאיים, מציג הזדמנויות רבות לחברות הישראליות. פתרונות בתחום הסייבר, “ערים חכמות”, הגנה על תשתיות קריטיות והדרכת כוחות משטרה ואבטחה הם תחומים, בהם לחברות הישראליות יש יתרון יחסי בעולם ובקולומביה מחפשים את הפתרונות הללו. בנוסף, חברות הנפט, הגז והפחם המקומיות, אשר עד לא מזמן היו הקטר הכלכלי של הכלכלה הקולומביאנית, זקוקות אף הן לפתרונות אבטחה מגוונים והן בעלות משאבים בלתי נדלים לרכישתם.

יש לציין, כי ישנה הערכה עצומה לטכנולוגיה ישראלית בקולומביה בכלל וטכנולוגיה ישראלית בתחום הביטחון וה-HLS בפרט ולכן יש פתיחות רבה ועניין רב להטמיע פתרונות ישראליים בקולומביה. צוות הנספחות ואני נשמח לסייע לחברות אלו, שירצו להתחיל פעילות אל מול השוק הקולומביאני אשר מציע הזדמנויות רבות לחברות הישראליות.

צור קשר עם:

ארז זיונץ

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל