איפה הכסף קונצרטה?

אחת השאלות הנפוצות, שאנו מקבלים לאחרונה מחברות ישראליות, היא לאיזה לקוחות פוטנציאליים ברזילאים יש כסף. השאלה מגיעה, כמובן, בעקבות המיתון בו נמצא השוק הברזילאי ולכן החברות מחפשות לא רק היכן נמצאים הצרכים (כאלו יש בשפע בברזיל), אלא גם למי יש כסף לממן הפתרונות לצרכים אלו.

"איפה הכסף קונצרטה?"
“איפה הכסף קונצרטה?” (מתוך “גבעת חלפןן אינה עונה”, מפיקים: נפתלי אלטר, יצחק שני, יוסף דיאמנט)

השאלה החשובה הזו היא לא חדשה וגם לא שייכת רק לישראלים. כבר בשנת 1976 שאל ויקטור חסון את השאלה הזו (מה שהפך לאחד הרגעים הקולנועיים החשובים ביותר בהיסטוריה של מדינת ישראל) ו-20 שנים שנה מאוחר יותר הגיעה גם הגירסה האמריקאית בסצנה המוכרת מהסרט ג’רי מגווייר. אני סמוך ובטוח, שחיפוש קצר יניב גם את הגרסה הברזילאית וסביר שהיא קיימת במספר רב של שפות ומדינות אחרות.

 

אחת התשובות לשאלה הזו היא המוסדות הפיננסיים הבינלאומיים ובראשם הבנק העולמי, אשר מדי שנה מממנים פרויקטים במאות מיליונים רבים של דולרים בכל רחבי העולם. בחיים, כידוע, אין ארוחות חינם וכדי לזכות בכסף הרב הזה יש לחשוב ולתכנן לטווח ארוך, להשתתף במכרזים בין לאומיים ולאתר שותפים וקשרים במדינות היעד (בשביל זה אנחנו כאן).

כדי להקל לפחות על חלק מהאתגרים, שבהשגת מימון זה, הגיעה בשבוע שעבר לישראל משלחת של הבנק העולמי מברזיל, בה השתתפו 24 איש, מהם 4 עובדי הבנק בברזיליה ועוד 20 נציגי המדינות השונות בברזיל (סה”כ 9 מדינות), אשר אחראים על הפרויקטים של הבנק במדינותיהם. מבין המשתתפים, ניתן למנות 3 שרים מדינתיים (Pernambuco, Rio Grande do Norte, Ceara), שני סגני שרים ובכירים נוספים. שני ימי הלו”ז הראשונים היו משותפים למשלחת כולה ובשלושה הנוספים התחלקה הקבוצה לשתיים והלו”ז התמקד בנפרד בנושאי מים וחקלאות.

כל המשתתפים, ללא יוצא מן הכלל, ציינו שהביקורים והפגישות עלו בהרבה על הציפיות ואנו מקווים, שרשמים אלו יובילו לפרויקטים של חברות ישראליות בברזיל הן במסגרת מימונית של הבנק והן באופן ישיר מול הממשלות המדינתיות בברזיל.

 

Print

צור קשר עם:

בועז אלבראנס

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל