תאגיד המים של ניו יורק חתם על הסכם שת”פ עם הגיחון בנושאי סייבר

תאגיד המים של ירושלים, “הגיחון”, חתם הבוקר בתערוכת Watec Israel 2015 על הסכם שת”פ ייחודי עם תאגיד המים של ניו-יורק הNYC-DEP. במסגרת ההסכם תוקם קבוצת עבודה משותפת לחברת הגיחון ולתאגיד המים של ניו יורק, שמטרתה לזהות איומים וסיכונים עתידיים לתשתיות מים וביוב קריטיות. עוד נקבע בהסכם, כי החברות ישמשו כאתרי ניסוי לפיתוח טכנולוגיות ופתרונות.

הנספחות המסחרית בניו יורק הפגישה בין הצדדים במהלך ביקור של חברת הגיחון בניו יורק וסייעה בגיבוש והוצאה לפועל של ההסכם.

הגנה מפני התקפות סייבר בחברות תשתית אנרגיה ומים הינו צורך השעה. בארה”ב ניכרת מודעות גוברת בקרב מקבלי ההחלטות למצוא פתרונות נאותים לנושא. השבוע השתתפו 10 חברות סייבר ישראליות בכנס בפילדלפיה, שעסק בפתרונות סייבר לתשתיות אנרגיה וחשמל וכנסים דומים יש בתחום המים. חברת המים של ניו יורק לוקחת חלק פעיל בחיפוש אחר פתרונות ומצאה בישראל שותפים טכנולוגיים לקידום הנושא.

זהר יינון, מנכ”ל הגיחון הדגיש בפנינו, כי ההסכם מסייע בשדרוג והתאמה מתמשכת של תחום הסייבר המשתנה בתדירות גבוהה ביותר ויאפשר לרשות המים לקבוע את אמות המידה בתחום הסייבר בהתבסס על הידע והפעילות שנצברו בגיחון.  הוא גם הדגיש, שבאמצעות ההסכם סולל הגיחון את הדרך עבור חברות סייבר ישראליות לשוק התשתיות האמריקאי שהינו הגדול והמתקדם בעולם.

סטיב לוויץ, סגן יו”ר תאגיד המים מניו יורק, שהוזמן על ידי הנספחות המסחרית בניו יורק להיות דובר ב-Watec, אמר, כי השת”פ המתגבש משקף את ההכרח של רגולטורים וחברות תשתית להפנים את האיום ולהתאים את פעילותן להתפתחויות המגמות המדאיגות של תקיפות סייבר, שהולכות ונעשות יותר ויותר מתוחכמות.

IMG_1479
זהר ינון, מנכ”ל הגיחון, סטיב לוויץ, סגן יו”ר חברת המים של ניו יורק וססיל מקמסטר, סמנכ”ל מחשוב בחברת המים של ניו יורק (צילום: דימה קרמינסקי)

 

Israel NewTech, התכנית הלאומית לקידום טכנולוגית מים במשרד הכלכלה, מברכת את הגיחון על שת”פ זה ורואה בכך הזדמנות פז לחברות טכנולוגיה ישראליות להגביר את השתלבותן במערכות מים עירוניות בניו יורק ובערים נוספות בארה”ב. התכנית מקדמת חברות בתחומי המים והאנרגיה, בשת”פ משרדי ממשלה נוספים, רשות המים ומכון הייצוא.

צור קשר עם:

נילי שלו

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל