מעצבי האופנה הישראליים כובשים את מנהטן

הנספחות המסחרית של משרד הכלכלה הישראלי בניו יורק, בסיוע משרד החוץ ומשרד התיירות, מביאים את אופנת הכלות הישראלית אל התפוח הגדול ומארגנים תצוגת אופנה ל- 7 מעצבי אופנה צעירים ועכשוויים במסגרת שבוע הכלות בעיר ב- 11 באוקטובר 2015.

בסך הכל, לא פחות מ-14 מעצבי שמלות ישראליים יציגו בשבוע הכלות בניו יורק, שיתקיים באמצע אוקטובר. בין השמות הישראליים המובילים, שיציגו על הבמות של מנהטן, ניתן לציין את פנינה טורנה, אלון יבנה, ברטה, יקי רביד וגליה להב, אשר צפויים להציג במסגרת שבוע האופנה בתערוכות פרטיות.

נוסף עליהם, יציגו 7 מעצבים חדשים: טל כחלון, מרב סולו, לימור רוזן, אורבלה, לי גרבנאו, שלומית אזרד ויואב ריש, אשר צפויים להציג במסגרת אירוע ייחודי, המאורגן ע”י הנספחות המסחרית של משרד הכלכלה הישראלי בניו יורק, יחד עם משרד החוץ ומשרד התיירות ובו צפויים לקחת חלק עשרות קניינים, אנשי תקשורת ובכירים בקהיליית האופנה הניו יורקית.

DianabyLimor Rosen
לימור רוזן. צילום: אלכס ליפקין

שבוע הכלות הינו הארוע המסחרי החשוב ביותר בשוק החתונות בארה”ב, שמוערך ביותר מ- 54 מיליארד דולר בשנה, כאשר ההוצאה על שמלות כלה היא כ- 7% ועומדת על כ- 3.2 ביליון דולר בשנה. במסגרת שבוע הכלות ישתתפו מעצבים מובילים כגון Carolina Herrera ,Badgley Mishka , Marchesa ,Dennis Basso ועוד.

מכלל 40 התצוגות שיהיו בשבוע האופנה בניו יורק כרבע הן של מעצבים ישראלים. זוהי עדות יוצאת דופן לכשרון הישראלי. המעצבים הישראלים חדשנים, נועזים והפכו לפופולריים בקרב הלקוחות האמריקאים. ישראל, שכבר שנים רבות ניצבת “על המפה” העולמית בכל הנוגע לחדשנות טכנולוגית, חקלאות ופתרונות מים מתקדמים, מגבירה בשנים האחרונות את אחיזתה בשווקים גם בתחומים נוספים כגון פורמטים טלוויזיוניים, יין, ניו מדיה ואופנה.

אירוע האופנה, שיתקיים ביוזמת הנספחות המסחרית, יאפשר למעצבים הישראליים לחשוף בפני קניינים ובכירים בעולם האופנה האמריקאי על קצה המזלג את הפוטנציאל העצום הטמון בתעשיית האופנה הישראלית, המתאפיינת במקוריות ויצירתיות רבה ובה ניכרות השפעות הנובעות מהתמהיל האנושי המגוון והצבעוני המשקף את גווניה השונים של החברה הישראלית”.

לדביר הקונסול הכללי של ישראל בניו יורק, עידו אהרוני: “הקונסוליה הכללית של ישראל בניו ירק גאה ליטול חלק בפרויקט חשוב שכזה. דווקא בימים אלו עלינו לחגוג את הרוח היצירתית הישראלית בכול התחומים, כולל בתחום האופנה״. על דברים אלו הוסיף נציג משרד התיירות לצפון אמריקה, אורי שטיינברג, כי “במקביל לכך ועל מנת להמשיך במאמצים להעניק חשיפה לאופנה הישראלית בעיתונות האמריקאית, תארח נציגות משרד התיירות בצפון אמריקה 7 עיתונאים מובילים בשבוע האופנה בחולון, שיערך בנובמבר. בין השבעה, עיתונאים מ-Elle, Glamour, Latina Magazine ובלוגרים מובילים בתחום האופנה”.

צור קשר עם:

נילי שלו

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל