אחר צהריים גשום במיוחד במקסיקו סיטי

 

800px-Cars_over_the_water

גשמים במקסיקו סיטי בחודש ספטמבר אינם דבר מפתיע. זו העונה הגשומה כאן וכמעט כל יום אחרי הצהריים יורדים כאן גשמים, אבל יום רביעי, שניים בספטמבר, הפתיע גם את זקני העיר. הגשמים החלו כרגיל אחרי הצהריים אבל זה לא היה יום רגיל של ספטמבר. הרגשתי את זה כבר כשיצאתי מהמשרד, הכמות, העוצמה של המים, זרמי המים על שדרות הרפורמה, מרכזה של מקסיקו סיטי. לקח לי הרבה זמן להגיע באותו יום הביתה.

רצה יד המקרה ולמחרת נפגשנו עם מנכ”ל CONAGUA, רשות המים הלאומית של מקסיקו. בשיחה הידידותית עם צוותו טרם התחלת הפגישה הבנו מה קרה יום קודם, כשלא פחות מ- 100 מ”מ של גשם ירדו תוך שעה באזור שדרות הרפורמה, לב ליבה של מקסיקו סיטי. כמות של 100 מ”מ מים הוא משהו כמו חמישית מכמות הגשם השנתית הממוצעת במרכז הארץ שלנו, או לחילופין כל כמות הגשם השנתית, שיורדת באזור בקעת הירדן בשנה ממוצעת. בתים רבים ב- Lomas de Chapultepec, שמסביב לרפורמה, מהאזורים העשירים והנחשבים של מקסיקו סיטי הוצפו באותו יום אחר הצהריים.

המטרופולין מקסיקו (מקסיקו סיטי) על פרבריו מונה כ- 20 מיליון איש, כשרק במחוז הפדרלי כ- 9 מיליון איש. עיר עצומה, שצריכה להתמודד עם אתגרים גדולים בתחום המים, הכוללים, מעבר לשטפונות והצפות, גם ניצול יתר של מי תהום, שקיעת קרקע, תהליך העיור המתמשך ואתגריו, המושך לעיר אוכלוסיה שהולכת וגדלה ומחייב אספקת מי שתייה סדירה ואיכותית לאוכלוסיה, מערכות ביוב וסניטציה מתאימות ועוד ועוד, אתגרים מסובכים בכל מקום, בפרט בעיר כה גדולה וכה מורכבת.

בהינתן הגודל והחשיבות של המטרופולין מקסיקו סיטי, הצפות, בעיות באספקת מים, זיהום מים ועוד, כל אלו עלולים לגרום למשבר פוליטי שיאיים על יציבות השלטון במדינה. אספקת מי שתייה סדירה ואיכותית, קיומה ועמידותה של מערכת ניקוז מים טובה ויעילה בעת סערות במטרופולין מהווים אתגר וגם חשש כבד ביותר עבור כל רמות הממשל במקסיקו, פדרלי, מדינתי ועירוני.

הנספחות הכלכלית במקסיקו סיטי פועלת להבאת נציגי ממשל וחברות פרטיות בתחום המים לתערוכת Watec Israel 2015, שתתקיים בתל אביב ב- 13-15 באוקטובר.

 WATEC Israel 2015

 

צור קשר עם:

רונה קוטלר

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל