על הנספח המסחרי החדש בבוגוטה

Erez_Zaionceארז זיונץ הינו הנספח הכלכלי-מסחרי של ישראל בבוגוטה, קולומביה. במסגרת תפקידו, ארז יעמוד בראש הנספחות הכלכלית-מסחרית ,אשר משמשת כשער כניסה של חברות ישראליות לשוק הקולומביאני ומסייעת לחברות אלו בכל שלבי החדירה לשוק המקומי. ארז וצוותו יפעלו בין היתר לזיהוי הזדמנויות עסקיות לחברות ישראליות, ליווי החברות הישראליות בפעילותן בקולומביה, וסיוע בקשת רחבה של נושאים אשר יקלו על הפעילות העסקית של חברות אלו בשוק הקולומביאני.

ארז הינו בוגר קורס נספחים מסחריים של משרד הכלכלה. בתפקידיו הקודמים שימש כדסקאי במחלקת הודו-סין ודסקאי במחלקת מדיניות סחר במינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה. לפני שהצטרף למשרד שימש ארז כקצין קישור לפרלמנט האירופי בשגרירות ישראל לאיחוד האירופי בבריסל, בלגיה. בעברו, שימש ארז בין היתר כעוזר פרלמנטארי לח”כ הכנסת עמירה דותן, וכחבר צוות הגנה משפטי בבית הדין הבינלאומי לפשעי המלחמה ביוגוסלביה בהאג, הולנד.
ארז בעל תואר ראשון במדעי החברה ותואר שני במשפט בינלאומי מאוניברסיטת אוטרכט בהולנד.

מה הוא הדבר הראשון שאתה מתכנן לעשות עם כניסתך לתפקיד?

היעד הראשון שלי עם כניסתי לתפקיד הוא קידום אשרורו של הסכם הסחר החופשי עם קולומביה ע”י הקונגרס הקולומביאני, הצעד האחרון הדרוש לפני כניסתו לתוקף של ההסכם. לכניסתו לתוקף של הסכם זה תהיה השפעה דרמטית על יחסי הסחר של ישראל וקולומביה ותיצור לחברות ישראליות יתרון תחרותי משמעותי על פני חברות ממדינות אחרות בעולם בכניסה לשוק הקולומביאני.

מהם האתגרים המרכזיים מבחינתך?

לדברי ארז, ישנם מספר אתגרים מרכזיים שתפקיד זה מעמיד בפניו:

  1.  “שכנוע התעשייה הישראלית, שהשוק הקולומביאני הינו שוק אטרקטיבי ביותר ששווה להם להשקיע ולהיכנס אליו – המרחק, המוניטין המפוקפק של סמים ואלימות וחוסר הידע על השוק הקולומביאני וההזדמנויות הרבות, שהוא מציע, גרמו לכך, שהשוק הקולומביאני לא נמצא בתכניות העסקיות של חברות ישראליות. לכן, עליי לגשר על פער המידע הזה, ליידע את התעשייה הישראלית בהזדמנויות שהשוק הזה מציע ולשכנע אותה להסית את תשומת ליבה לקולומביה.
  2. ביסוס מעמדה של הנספחות המסחרית בבוגוטה ככלי עזר יעיל, רלוונטי ומקצועי עבור חברות ישראליות, אשר החליטו להיכנס לשוק הקולומביאני – כנספח חדש, האתגר שלי הוא להפוך את הנספחות בהקדם האפשרי לכלי אפקטיבי ואמין, שחברות ישראליות יכולות לסמוך עליו ולרצות את סיועו בשוק המקומי. צבירת ניסיון ומומחיות כמו גם יצירת רשת קשרים ענפה בשוק הקולומביאני הינם הצעדים הראשונים להתמודדות של שלי ושל צוות הנספחות עם אתגר זה”.

האם יש תכניות מיוחדות לקראת שנת 2016?

“ב-2016 אני מתכנן מספר אירועים ומשלחות בתחומים שונים; תחומי המים והחקלאות כמו גם תחום ה-HLS הינם תחומים, אשר ימשיכו להיות תחומי פעילות מובילים בפעילותי, אך ברצוני להוסיף לכך את תחומי הציוד הרפואי ותקשורת ולכן תחומים אלו יזכו להרבה תשומת לב מצידי ומצד הצוות”.

אנחנו מאחלים לארז הצלחה רבה בתפקידו החדש!

עקבו אחרי ארז בבלוג המינהל.

צור קשר עם:

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל