משלחת חברות אגרוטכנולוגיה מבקרת בברזיל

ברוב תחומי התעשייה והטכנולוגיה, שאנו מקדמים בברזיל, קיים לרוב פער גדול בין רמת הקדמה בישראל לזו בברזיל. במרבית המקרים, ישראל עדיפה על ברזיל מבחינת הפיריון ורמת הפיתוח ובמעטים מהמקרים ברזיל היא המתקדמת יותר. סקטור החקלאות הינו אחד הסקטורים היחידים, בו שתי המדינות הן מהמובילות בעולם, מה שיוצר פוטנציאל גדול מאוד לשת”פ איכותי.

על ישראל אין צורך להכביר במלים, שכן היכולות שלנו בתחום ידועות לכל, אך ראוי להזכיר, שגם מבחינת כמות וגם מבחינת איכות, החקלאות הברזילאית נמצאת בחוד החנית הגלובלית. למעשה, כפי שניתן לקרוא בדוח של מקינזי, שהתפרסם על ברזיל, זהו רק אחד משני סקטורים, בהם ברזיל נמצאת בעמדת הובלה כלשהי. יתרה מכך, סקטור החקלאות הברזילאי אינו “לוקח חלק” במשבר הכלכלי, הפוקד את המדינה בימים אלו ולאמיתו של דבר סוחב את הכלכלה הברזילאית על גבו ומונע משבר גדול עוד יותר.

אופיר מ- taranis מציג את החברה
אופיר מ- taranis מציג את החברה

בהקשר החקלאי, היה לנו הכבוד לארח השבוע משלחת של 4 חברות ישראליות, שהגיעו לברזיל בכדי לאתר שותפים ולקוחות פוטנציאליים. לחלק מהחברות כבר ניצנים של פעילות במדינה ולאחרות זה היה הצעד הראשון בארץ הסמבה. סקטור החקלאות הינו למעשה מקבץ של תתי סקטורים שונים. אין קשר אמיתי בין חברה, שמתעסקת בתחום החלב לחברה שמהנדסת זרעים, עובדה שמקשה מאוד על היכולות שלנו לקדם אג’נדה משותפת לכלל החברות. על כן, החלטנו הפעם, שלמעט סמינר קצר בתחילת הפעילות בשיתוף SRB, לכל חברה יוכן לו”ז ספציפי, הנותן מענה לצרכים הייחודיים שלה והיא תבקר באזורים גיאוגרפיים שונים בברזיל, בהם הטכנולוגיה שלה רלוונטית. כך נוצר מצב, שלמעט יום אחד בסאו פאולו, שהיה משותף לכלל החברות, עשת איילון הצפינה ל-Pernambuco, Taranis פנתה לתוככי מדינת סאו פאולו, Scantask נסעה ל-Foz do Iguaçu, שבמדינת Parana ו-Evofuel הדרימה לפורטו אלגרה.

ליאת מ-Evofuel
ליאת מ-Evofuel

הפגישות והאירועים השונים הובילו לדיאלוגיים עסקיים, שבתקווה יניבו פירות בעתיד הקרוב. דרך הפעולה, בה בחרנו, אפשרה לנו ליצור קשרים חשובים במגוון תחומי החקלאות בגיאוגרפיות השונות ונשמח מאוד לנצל קשרים אלו גם עבור חברות ישראליות נוספות, הרואות בשוק הברזילאי שוק יעד חשוב.

צור קשר עם:

בועז אלבראנס

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל