בחרו בלוג

הצטרפו לרשימת התפוצה
Emerging Markets
הגשת בקשה לתעודת יצואן

הזדמנויות שת"פ במו"פ בברזיל

פורסם ע"י , נספח כלכלי- סאו פאולו, ברזיל , בתאריך 17 באוגוסט 2015

מו"פ, כידוע, הוא כלי חשוב מאוד בארגז הכלים הממשלתי והעסקי בכדי ליצור שיתופי פעולה בינלאומיים. שיתופי פעולה במחקר ופיתוח חשובים מאוד למדינה קטנה כמו ישראל בכדי לוודא, שהטכנולוגיות שפותחו בארץ אכן אפקטיביות גם בקנה מידה גדול (שלא קיים בישראל) וכמובן בכדי ליצור נוכחות ובלוטות בשוק כלשהו, עוד כאשר המוצר בשלבי פיתוח. לא פעם אני שומע במפגשים כאן, שאם ישראל היא אכן Start-up Nation, ברזיל תשמח להיות ה-Scale-up Nation עבור ישראל.

ממשלת ישראל, בעזרתה הרבה של מתימו"פ (הזרוע הבינלאומית בלשכת המדען הראשי במשרד הכלכלה), מפעילה מספר רק של תכניות, אשר מטרתן לסייע לחברות ישראליות באיתור ובמימון שיתופי פעולה בינלאומיים במו"פ. מבין אלו, ניתן למנות שלוש תכניות, המכוונות לשוק הברזילאי.

קהל המשתתפים באירוע בפורטו אלגרה

קהל המשתתפים באירוע בפורטו אלגרה

לצורך העלאת המודעות הברזילאית לפוטנציאל שת"פ זה וכן בהמשך לניסיונות להנגיש את התעשייה הישראלית לברזיל כולה ולא רק לסאו פאולו (ראו כאן, כאן וכאן), קיימנו בשבוע שעבר שני אירועי קידום בדרום ברזיל, הראשון בפורטו אלגרה (בירת מדינת ריו גרנג'י דו סול) והשני בקוריצ'יבה (בירת מדינת פרנה). את שני האירועים הפקנו בשיתוף התאחדויות התעשיינים המקומיות, יחד עם ה-BNDES ומשרד התעשייה והמסחר הפדראלי (השותפים שלנו בהסכם המו"פ) ושמחנו להיווכח לחשיבות, שמדינות אלו נותנות לישראל, שכן בשניהם השתתפו עשרות רבות של אנשים (כולל נציגים רשמיים של המדינות).

הצגת הזדמנויות השת"פ עם ישראל באירוע בקוריצ'יבה

הצגת הזדמנויות השת"פ עם ישראל באירוע בקוריצ'יבה

אחד הנושאים החשובים בהסכמי השת"פ הוא איתור שותפים. נשמח מאוד לסייע לחברות ישראליות אשר מעוניינות לפתח שיתופי פעולה, לאתר חברות ברזילאיות מתאימות.

בועז אלבראנס נספח כלכלי- סאו פאולו, ברזיל

One Response to “הזדמנויות שת"פ במו"פ בברזיל”

  1. יעקב צ'רקה הגיב:

    אני מנהל מיזם PulSense לגילוי מוקדם של סרטן הריאה.
    אשמח לקבל פרטים. איש קשר וטלפונים לדון באפשרות של שת"פ.

כתיבת תגובה

(לא יפורסם)

* שדה חובה

פניה לנספח כלכלי- סאו פאולו, ברזיל, בועז אלבראנס