על שביל החומוס של ברזיל ומכרות כלליים

“שביל החומוס”, למי שלא יצא לטיול תרמילאות בשנים האחרונות, מתייחס למסלול הקונבציונלי שמשמש את הישראלים המטיילים בחו”ל. ריו-סלבדור-קרנבל-מורו דה סאו-פאולו- וכו’ וכו’ וכו’. למשל: כמה ישראלים מגיעים לפארק הלאומי המדהים Chapada dos Veadeiros אליו נוהרים המוני תיירים ברזילאים? מעט מאוד, האתר נמצא מחוץ לשביל החומוס.

בעסקים, כמו בתיירות, גם קיים שביל חומוס שכולל בעיקר את ריו וסאו פאולו. הראשונה היתה בירת ברזיל במשך 200 שנים והשנייה היא הבירה המסחרית של ברזיל, מאז שתעשיית הקפה תפסה תאוצה במאה ה-19. במטרופולין של ריו חיים כ-12 מיליוני ברזילאים ובסאו פאולו כ-20 מיליון. רוב החברות הישראליות הפועלות בברזיל פתחו נציגויות בסאו פאולו. מעטות יושבות בבירה ברזיליה, במדינות הדרום המתועשות או במדינות צפון-מזרח, בהן חקלאות הוא הענף העיקרי.

על האש בסגנון במינאס
על האש בסגנון מינאס

 

מעט חברות מגיעות לנסיעות עסקים במדינה המסודרת ביותר בברזיל, אשר תושביה ידועים בברזיל כאנשים הלבביים ביותר, המבשלים את האוכל הטעים ביותר. מדינת מינאס ז’ראיס (Minas Gerais) היא אחד הסודות הפחות מוכרים לאיש העסקים הישראלי.

 

Gov MG
בפגישה עם מושל מדינת מינאס, פרננדו פימנטל ושגריר ישראל בברזיל רדא מנסור

כמה דברים שלא ידעתם על המדינה אשר שמה המילולי הוא “מכרות כלליים” (הפורטוגלים לא היו יצירתיים במיוחד, גם העיר ריו זה ז’ניירו נקראת על שם החודש בו היא התגלתה לראשונה). מדובר במדינה השנייה בגודלה מבחינת אוכלוסיה ושלישית בגודלה בשטח. שני המועמדים לנשיאות בבחירות האחרונות הם Mineiros, כמו גם שתי הקבוצות שהתחרו ביניהן על הגביע הלאומי בכדורגל בעונה האחרונה (התמזל מזלי לצפות במשחק יחד עם שגרירנו בברזיל וראש הקהילה שמונה כ-5000 יהודים). אגב, הקבוצה שהפסידה בגמר הגביע זכתה באליפות והינה הקבוצה האחרונה שזכתה באליפות אמל”ט לאלופות. כלכלתה של מדינה זו היא השנייה או השלישית בברזיל (בערך בשוויון עם מדינת ריו) וידועה בתעשיית המכרות החזקה שלה. תקופת הבהלה לזהב השאירה אחריה ערים ציוריות יפהפיות. לא רחוק מהבירה בלו הוריזונטה (Belo Horizonte “אופק יפה”) קיים המוזיאון הפתוח הגדול בעולם.

Selfi MG
“סלפי” עם קונסול הכבוד שלנו במינאס סילביו מוזמן, השגריר רדא מנסור ונשיא הקהילה היהודית סלבה אוחנה

מספר חברות שפנו לנספחות המסחרית בריו בשבועות האחרונים על מנת שנסייע להן בפיתוח עסקי בברזיל, ביקרו במינאס בעצתנו, קיימו פגישות שתאמנו עבורן וחזרו מרוצים מאוד.

ב-20 באוקטובר השנה תתקיים בעיר ועידה טכנולוגית חשובה בהשתתפות 1000 ממבכירי המגזר הפרטי והציבורי.

מארגני האירוע פרסמו לאחרונה במגזין התלת-חודשי שלהם כתבה של לא פחות מ-30 עמודים על ישראל, תוך הדגשת הקדמה הטכנולוגית של ארצנו היפה. לשמחתי, המארגנים מעוניינים, שהנושא של הוועידה השנתית יהיה ישראל ולכן אני מבקש לנצל את העמוד הזה כדי להזמין חברות ישראליות להשתתף באירוע כפאנליסטים. הזדמנות מצויינת לחשיפה במדינה חשובה זו. לפרטים אנא פנו אליי במייל daniel.kolbar@israeltrade.gov.il

צור קשר עם:

דניאל קולבר

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל