לעולם לא מאוחר להגשים חלום

IMG_5899

ביום שישי האחרון בא למשרדנו ז'אק קפסוטו (Jacques Capsouto), מסעדן ניו יורקי לשעבר, וכיום בעל יקב ישראלי בשם Cotes De Galilee Village, לטעימות יין עם הבציר הראשון של היקב שנטע בפקיעין החדשה.

ז'אק הביא איתו בקבוקי יין רוזה ויין לבן וסיפר בהתרגשות על החלום, שהצליח להגשים בשנות ה- 70 לחייו, לייצר יין ישראלי.

מתחילת שנות האלפיים פעל ז'אק לקדם יין ישראלי בניו יורק. הוא היה מבין הראשונים, שהציגו יין ישראלי בתפריט המסעדה הצרפתית, שהייתה בבעלותו בטרייבקה וגרס תמיד בדבר איכותו של היין הישראלי.

לאחר שמסעדתו הוצפה במהלך סופת ההוריקן סנדי בשנת 2012, החליט ז'אק, כי זוהי ההזדמנות להגשים את חלומו והשקיע בהקמת יקב ישראלי בגליל, באדמות שהחכיר ליד הישוב פקיעין.

ז'אק בחר לגדל זני גפנים, שאינם פופולריים בארץ, אולם מקורם באגן הים התיכון מתקופת הפיניקים. היינות הראשונים, שייצר קפסוטו הינם רוזה ולבן ובאוקטובר הקרוב צפוי ליצר גם יין אדום.

כיום, ז'אק משווק את היין בניו יורק ועושה זאת בזכות קשריו והיכרותו עם השוק הקולינרי הניו יורקי. הוא מכתת רגליו בין יבואנים, בעלי מסעדות ועיתונאים על מנת לחשוף ולמכור את תוצרתו.

הנספחות בניו יורק מלווה את ז'אק מזה שנים ארוכות. עוד בתקופה שחשף יין ישראלי במסעדה שהייתה בבעלותו, ז'אק היה בקשר עם חנה קמיונסקי, מנהלת מוצרי צריכה בנספחות. הוא הגיע לביקור בארץ, שארגן מכון היצוא ליבואני ובעלי מסעדות, נחשף ליקבים בישראל ונעזר גם בעבודתה המסורה של בת' בלקין בכל הקשור לחשיפה תקשורתית.

גם במהלך הנוכחי של הקמת היקב בארץ, הנספחות עמדה לצדו וסייעה לו במידע, פתיחת דלתות וחשיפה. טעימות היין שערך לנו ז'אק היוו ציון דרך ראשון בהתפתחות היקב ויין ישראלי נוסף, שנכנס למועדון היוקרתי של יינות ישראליים המיוצאים לארה"ב.

IMG_5884

ראו כתבה מהבלוג של חיים הנדוורקר, כתב הארץ בעל הבלוג "חיים בניו יורק", שמספרת את סיפורו של ז'אק.

צור קשר עם:

נילי שלו

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב linkedin
שתפו בלינקדאין
שיתוף ב email
שתפו במייל