הזמנה לפסטיבל של חברות ישראליות בברזיל

ישראל היא כידוע ה-Start-Up Nation.

זה לא במקרה, שהכינוי החביב שניתן לארצנו היפה הוא באנגלית. ארה"ב היא היעד הטבעי לחברות ההזנק הישראליות לאיתור משקיעים ולקוחות. בשנים האחרונים אנו עדים לעלייה במעורבות האסייתית, בעיקר בהודו וסין. אבל מה לגבי אמל"ט בכלל וברזיל בפרט? מתי שמעתם על הסטארט-אפ הישראלי, שנרכש על ידי קרן הון סיכון ברזילאית? כנראה שלא שמעתם על כך מעולם.

בתחילת החודש, ארחנו נציגים מהטכניון, אשר "הופיעו" בסאו-פאולו ובריו דה ז'ניירו ועוררו עניין רב. הברזילאים התעניינו מאוד לשמוע מפיו של "יוצר הדיסק-און-קי" על ניסיונו ותבונותיו. המוצר נמכר על ידי אלפי רוכלים ברחובות העיר, אם כי עתיד להעלם בשנים הקרובות עקב שימוש גובר בעננים (שאותם יהיה קשה לרוכלים למכור על גבי המדרכות). דב מורן סיפר בעיקר על אתגריו וכשלונותיו וריתק את הקהל.

High Tech Nation

בהמשך לנסיונותינו לקדם חברות ישראליות בברזיל, אנו שותפים ליצירתם של שני אירועים, שיתקיימו בברזיל לקראת סוף יולי ואשר יוכלו לעניין את הקורא הישראלי אש מעוניין לקדם את חברתו אל מול השוק הברזילאי, בדגש על גיוס השקעות.

האירוע הראשון – Israeli Startups 2015: A High-Tech Look Into the Future, הוא יוזמה של קרן ברזילאית בשם Sabra Capital, אשר בתמיכה של  לשכת המסחר ישראל-ברזיל תקיים אירוע מעניין ביותר בריו דה ז'ניירו ב-22 ביולי ותארח 10 חברות ישראליות. אישרו את השתתפותן החברות הבאות: Evolero, Fourier Education, Treepodia, WorkCapital ו-Pango.

האירוע השני Axis Brazil 2015 – יתקיים בריו דה ז'ניירו ב-27 ביולי ובסאו-פאולו ב-29 ביולי.

חברות ישראליות, המעוניניות להשתתף, מוזמנות ליצור קשר עם החתום מטה או ישירות באמצעות האתרים של אותן האירועים (ראו קישורים מעלה).

התרגום לפורטוגזית של הספר המפורסם, שמספר על האקו-סיסטם הישראלי הוא Naçao Emprendedora או "אומה יזמית". ברזיל אמנם מוכרת בעולם יותר בזכות תעשיות מסורתיות יותר, כגון כרייה, קפה, סוכר, בשר, סויה ובזמן האחרון נפט וגז, אבל פחות בהקשרים של קדמה טכנולוגית. אמנם טרם נולד הברזילאי, שזכה בפרס נובל, אבל חשוב לציין, שלברזיל דווקא יש במה להתגאות, כשזה מגיע לטכנולוגיה. יצרנית המטוסים השלישית בגודלה בעולם היא לא אחרת מאשר הברזילאית Embraer; יודעת לקדוח ולהפיק נפט וגז בעומקים של 7 ק"מ מתחת לפני הים; ושיעור החדירה של סמארטפונים הוא מהגבוהים בעולם. גם בזירת הסטארט-אפים יש לברזיל מה להציע ושיתופי פעולה בין חברות ישראליות וברזילאיות יכולים להועיל לשני הצדדים, למשל באמצעות שיתוף פעולה במו"פ תעשייתי.

צור קשר עם:

דניאל קולבר

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב linkedin
שתפו בלינקדאין
שיתוף ב email
שתפו במייל