ישראל מניעה את הרכב האוטונומי

Car Cockpit

היום בבוקר, בתוכנית The Take Away בתחנת הרדיו NPR דנו בניסוי של חברת דיימלר (Daimler) עם משאיות אוטונומיות בנבאדה. כלומר, משאיות שנוהגות בעצמן ללא צורך בהתערבות של הנהג. פרויקט זה מצטרף לרכב האוטונומי של חברת גוגל (Google), נסיעת המבחן של הרכב האוטונומי של חברת דלפי (Delphi) במרץ האחרון ועוד.

ישנה הסמכה גורפת, שהיום בו רכבים אוטונומיים ייסעו ברחובותינו לא רחוק (מאוד). קיומם של רכבים אוטונומיים מתאפשר בזכות טכנולוגיות מתקדמות בתחומי התקשורת, עיבוד תמונה, חיישנים מתקדמים, אבטחת מידע ועוד. בכלל התחומים הללו ישנה פעילות ישראלית מרשימה. די להזכיר את חברת מוביליי (Mobileye), המפתחת מערכת תמיכה ואזהרה לנהגים, שהונפקה בשנה שעברה, כדוגמה למובילות הישראלית בתחום. ככל שתעשיית הרכב העולמית נזקקת יותר ויותר לטכנולוגיות מתקדמות שכאלה, ישראל זוכה ליותר תשומת לב.

בשבוע שעבר אירחנו במישיגן משלחת של 6 חברות ישראליות עם פתרונות טכנולוגים מתקדמים לתחום הרכב. זו השנה הרביעית ברציפות, שמגיעה משלחת ישראלית בתחום ומתקבלת בחום ועניין רב על ידי חברות מקומיות.

השנה הצטרפו אלינו Argus, Sansa, Mobiwize, i4Drive, Guardian ו Silentium. הקבוצה אורגנה על ידי מכון הייצוא הישראלי והנספחות המסחרית של משרד הכלכלה הישראלי בשיקגו ארגנה יומיים של פגישות עם חברות רכב מובילות באזור מישיגן כ- GM (General Motors), FCA (Fiat Chrysler Automobiles), Lear ועוד.

צור קשר עם:

יריב בכר

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל