ישראל חוגגת עצמאות בברזיל

כבר כתבתי כאן בעבר עד כמה ברזילאים אוהבים את ישראל ועד כמה המותג ישראל הוא שם נרדף לחדשנות, מצוינות והיי-טק. על הרקע הזה אני מתבקש מדי פעם להרצות בפורומים שונים כדי לספר איך ישראל עושה את זה. מחר בערב, למשל, ארצה בקמפוס של IBMEC במושב, שכולו מוקדש לישראל כדוגמה למדינה מוצלחת. אגב, המושב שלפניו מוקדש לברזיל אבל הדיון הפוך ומתמקד בשאלה למה כל כך קשה לעשות עסקים בברזיל…

דוגמאות נוספות, כדי לסבר את האוזן, אנחנו מארגנים ביקור של אורחים מברזיל, יחד עם לשכת המסחר ישראל-ברזיל, מה-FUNDEP, ארגון חלוצי בברזיל העוסק במו”פ והעברת ידע מהאקדמיה לתעשייה ומגיע לארץ כדי ללמוד. עשרות אנשי עסקים ברזילאים מגיעים לישראל, בעיקר במסגרת תערוכות המתקיימות בארץ בהן מוצגות טכנולוגיות בתחומי בטחון פנים, מדעי החיים, טכנולוגיות מים, חקלאות, סייבר וכו’.

בביקורים אלו נוצרים קשרים, אשר מתפתחים לשותפיות. למשל, החברה הברזילאית APX שמתמחה בציוד רובוטי לשיקום הגיעה לארץ לפני כחודש בהזמנתנו כדי להשתתף בתערוכת MedinIsrael ונמצאת בקשר עם מספר חברות ישראליות, שפגשה בארץ באותו הביקור. בתוך פחות מחודש הספיקה החברה לחתום על הסכמים עם שתי חברות ישראליות, אשר יציגו יחד עם APX בתערוכת HOSPITALAR, המתקיימת בסאו-פאולו בחודש הבא.

לרגל יום העצמאות של ישראל, ארגנה שגרירות ישראל בברזיל אירוע מכובד עם רשימת משתתפים מרשימה ביותר. רדא מנסור הדגיש בנאומו בפני מאות הנוכחים את ההישגים של ישראל בתחום הכלכלי-מסחרי-טכנולוגי ואת החשיבות של הישגים אלו בהעצמת היחסים בין שתי המדינות. השגריר לא חסך במילים ונתן דוגמאות לפתרונות כחול-לבן בתחום ההשקייה, התעופה, מדעי החיים ועוד. Jaques Wagner, הידוע כשר המקורב ביותר לנשיאה דילמה רוסף, נשא דברים באירוע ודיבר על הצורך של ברזיל לייבא טכנולוגיות ישראליות בתחום ההגנה. הוא גם ביקר בביתן הישראלי בתערוכת לאאד שהתקיימה החודש, הביתן הגדול ביותר בתערוכה מבחינת שטח הביתן ומספר החברות שהציגו בו (18 חברות).

התחום הכלכלי הפך בשנים האחרונות לקטר המשמעותי ביותר בקידום קשרי החוץ של ישראל בעולם. איך אמר נשיא ארה”ב לשעבר (אמנם בהקשר אחר):  “זו הכלכלה, טמבל!”.

wagner
עם שר ההגנה של ברזיל באירוע יום העצמאות בשגרירות ישראל בברזיליה

צור קשר עם:

דניאל קולבר

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל