עמק הסיליקון לוקח חלק גם בעיצוב העתיד של תעשיית הרכב

cc

עד לפני מספר עשורים, כשחשבת על תעשיית הרכב בהקשר האמריקאי חשבת על דטרויט, שם רוכזו כל יצרני הרכב הגודלים ולשם נהרו כל הספקים של תעשיית הענק הזו. בשנים האחרונות אנו עדים לתזוזה משמעותית בהיבט קבלת ההחלטות של תעשיית הרכב. יותר ויותר משרדים ואנשים מעתיקים או פותחים משרדים בעמק הסיליקון. כשברקע מהדהדת הפיכת הרכב למחובר וטכנולוגי יותר, ענקי הרכב מבינים, שעליהם להיות קרוב למוקד העולמי, בו הדברים קורים- קרי בעמק הסיליקון. הדבר מתבטא בהקמת מרכזי מו"פ של יצרני הרכב הגדולים.

מחקרים חדשים מראים, שבין 10 ל-25 אחוז מהערכת העלות של ייצור רכב מקורה בעולם התוכנה, שינוי  מהפכני לתעשייה, שהיתה מוטת מנועים וחלקי ברזל במשך עשורים רבים. תעשיית הרכב עומדת לעבור את המהפכה, שתעשיית התקשורת עברה עם הטלפונים החכמים. זו הערכה סבירה, על פי מנהלים בכירים של חברות טכנולוגיה בעמק הסיליקון.

החברה, המבשרת את השינוי הזה יותר מכולם, היא חברת הרכב טסלה (Tesla Motors), הממוקמת במרכז עמק הסיליקון ומייצרת את רכביה באיזור גם כן. טסלה נודעה בזכות הרכב החשמלי החדשני, שהשיקה לאחרונה.

אולם היא, כאמור, לא היחידה: מרצדס (Mercedes), חברת הרכב היוקרתית הגרמנית מפתחת את המודל הבא שלה עם מרכז פיתוח משמעותי בעמק הסיליקון, לצידה נמצאת פורד (Ford) ולצידן ניצבות ספקי הטכנולוגיות הגדולים, כמו בוש (Bosch), דלפי (Delphi) דנסו (Denso) ועוד. כל זאת, מבלי להזכיר את ענקיות הטכנולוגיה כמו אפל וגוגל המפתחות בחשאי מכוניות נשלטות, שידעו לנסוע באופן עצמאי.

לכל זה ישנה כמובן זווית ישראלית: לפני כחודשיים רכשה ענקית האודיו הרמן (Harman) את החברה הישראלית רדבנד (Redband) בעלות של 950 מיליון דולר.

במשלחת הישראלית לחוף המערבי יחד עם מקבילנו במידווסט ובשיתוף עם מכון היצוא הישראלי זיהינו את הפוטנציאל ואנו מוציאים משלחת של חברות טכנולוגיה, שתתחיל בחוף המערבי ותמשיך למידווסט. במסגרת השבוע נאפשר חיבורים עסקיים עם חברות הרכב הגדולות מפורד, טויוטה (Toyota) והונדה דרך ספקי ה-Tier 1, כמו דנסו, דלפי ובוש וכלה במשקיעים וקרנות הון סיכון.

מתעניינים מוזמנים לפנות לאורי פחטר במכון היצוא.

צור קשר עם:

גילי עובדיה

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב linkedin
שתפו בלינקדאין
שיתוף ב email
שתפו במייל