העיקר הבריאות? נכון גם בברזיל

לרגל כנס הבינלאומי  MedinIsrael 2015, אשר יתקיים בשבוע הבא בגני התערוכה בתל-אביב, תגיע לארץ משלחת של כ-20 ברזילאים וביניהם בכירים מהתעשייה והממשל, אשר גוייסו על ידי הנספחויות המסחריות של ישראל בריו דה ז’נרו ובסאו-פאולו.

רבות דיברנו בבלוג זה על הצורך הדחוף של ברזיל בפתרונות בתחום המים, האנרגיה ובטחון הפנים, ואכן קיים פוטנציאל אדיר לחברות ישראליות בתחומים אלו בברזיל. יחד עם זאת, על פי מחקרים, שפורסמו לאחרונה, עולה שתחום הבריאות הוא מקור הדאגה העיקרי של הברזילאים וזה עולה בחשיבותו על בטחון אישי, חינוך וכו’. הדבר בא לידי ביטוי גם במספר הפניות הגבוה, שאנו מקבלים, מחברות ישראליות מסקטור זה.

עם עלייתם של עשרות מיליוני ברזילאים למעמד הביניים, התגברה הדרישה בקרב הברזילאים לשירותי בריאות ברמה גבוהה יותר. הלכה למעשה, הוצאותיה של ברזיל על שרותי רפואה הן מהגבוהות בעולם; בהשוואה למדינות בסדר הגודל של ברזיל או גדולות יותר, ההוצאה לנפש כאן הינה הגבוהה ביותר. ברזיל הינה השוק השישי בעולם בתחום הבריאות ועתידה לטפס למקום הרביעי עד 2017.

med

על רקע זה, מתגברת הדרישה ליבוא מכשור רפואי לברזיל והרגולטור המקומי לא עושה חיים קלים ליצרנים הזרים. לשם כך,הנספחות המסחרית בריו דה ז’ניירו פועלת מול הסוכנות הרגולטורית ANVISA (למעשה מקבילה ל-FDA, אבל אחראית על הפיקוח של מוצרים נוספים מעבר לתחום הבריאות, כגון: מזון, משקאות וכימיקלים) על מנת להקל על תהליכי היצוא של מכשור רפואי מישראל לברזיל.

לשמחתנו, נענה Ivo Bucaresky, סגן נשיא ANVISA, להזמנתנו לבקר בארץ לביקור רשמי ראשון של ANVISA בישראל. מעבר להכרות מקרוב עם תעשיית המכשור הרפואי והתרופות בישראל, יקיים איוו בוקרסקי פגישות עבודה במשרד הכלכלה ומשרד הבריאות ויחתום על מזכר הבנות בין ANVISA לבין משרד הבריאות, אשר מטרתו להקל על השת”פ בין שני הרגולטורים.

ANVISA
שר הכלכלה, נפתלי בנט, סגן נשיא ANVISA, איוו בוקרסקי ומנהל מינהל סחר חוץ, אוהד כהן

בנוסף, במסגרת מאמצנו לשלב את התעשייה הישראלית באולימפיאדה, הזמנו את מנהל השירותים הרפואיים של אולמיפיאדת ריו 2016 דר. ג’ואו גרנג’רו (João Grangeiro) לשתף את ניסיונו הרב בתחום האולימפי כדובר בכנס ולהיפגש עם שחקנים רלוונטיים בתעשייה. על מנת להנגיש את המשלחת מברזיל לקהל הישראלי, מינהל סחר חוץ ארגן סמינר על ברזיל במסגרת התערוכה, בה ישתתפו כל הנציגים הברזילאים אשר מייצגים, בין היתר, את החברות הבאות:

Brasil Medical Technologies, Lifemed, Óssea Technology, BaumerBio-Art, BMR Medical, Driller, Live Healthcare, APX, Signove, . לפרטים והרשמה לסמינר הקליקו כאן.

חשוב לציין את המשלחת המכובדת שמגיעה לארץ מסאו-פאולו, ובראשה נשיא בית החולים המוביל בברזיל, קלאודיו לונטנברג (לשעבר נשיא הקהילה היהודית בברזיל) ונשיא ABIMO, איגוד המכשור הרפואי בברזיל.

במאי 2015 תצגנה שמונה חברות ישראליות בביתן הישראלי בתערוכת הוספיטלר והנספחויות המסחריות של ישראל בברזיל תסייענה במינוף השתתפותן של אותן החברות בתערוכה.

אז איך אומרים אצלנו – העיקר הבריאות!

צור קשר עם:

דניאל קולבר

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל