גיוס השקעות בברזיל?

רוב החברות הישראליות, אשר מבקשות לגייס כסף ממשקיעים, יתחילו את החיפוש קודם כל כמובן בישראל ואחר כך כנראה יפנו לארה”ב. בשנים האחרונות אנו עדים לגידול בהשקעות מאירופה ובעיקר מהמזרח, אבל באופן כללי ארה”ב היא עדיין השוק העיקרי. נשאלת השאלה, האם חברות ישראליות יכולות לגייס כסף גם בשווקי אמריקה הלטינית בכלל ובברזיל בפרט? ובכן, זה תלוי…

מצד אחד, המשקיע הברזילאי יהסס להשקיע במקומות מרוחקים (כמו ישראל) איתם יש לו היכרות מוגבלת. בנוסף, הריבית הנוכחית בברזיל היא 12.75% (לאחר ההעלאה האחרונה), מה שיוצר תחרות מאוד קשה לכסף שמיועד להשקעות. מצד שני, הריאל איבד מערכו (מול הדולר) כ-40% בחצי השנה האחרונה (והיד עוד נטויה) והתחזית הכלכלית של ברזיל לשנתיים הקרובות לא מזהירה ולכן ברזילאים רבים מחפשים להוציא את הכסף שלהם מחוץ לברזיל.

נקודה נוספת, והיא אולי החשובה ביותר, משקיעי ה-Equity הברזילאים לא מחפשים השקעות פיננסיות. כלומר, אין להם עניין לשלוח את הכסף שלהם לארץ הקודש וחמש שנים לאחר מכן לקבל טלפון, שיבשר להם שהחברה עשתה אקזיט והם הרוויחו פי עשרה על הסכום שהשקיעו. משקיעים אלו מעוניינים הרבה יותר בהשקעות אסטרטגיות ופתיחת השוק הברזילאי עבור החברות הישראליות (Soft Landing).

ABVCAP

ארגון המשקיעים הברזילאי (ABVCAP), איתו אנו נמצאים בקשרים מצוינים, מארגן באופן תדיר אירועים לגיוס השקעות וישמח לארח גם חברות ישראליות באירועים אלו.

אם אתם חברה ישראלית, שרואה בברזיל שוק יעד, ועל כן איתור של משקיע אסטרטגי ברזילאי מעניינת אתכם, נשמח לנסות לסייע באיתור משקיע ובהצגה באירועים.

צור קשר עם:

בועז אלבראנס

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל