לא תאמינו מהי המשרה הכי מבוקשת בריו דה ז'ניירו

המדים הכתומים והעבודה המלוכלכת לא הרתיעו את 79,948 המתמודדים, אשר הגישו את מועמדותם למכרז של התאגיד העירוני המופקד על נקיון העיר, COMLURB, עלייה של 250% לעומת השנה שעברה. על כל משרה פנויה מתחרים 800 מועמדים.

כדי לסבר את האוזן, 1 מתוך 85 מועמדים מתקבלים ללימודי רפואה באוניברסיטה היוקרתית בעיר – UFRJ ואחד מ-49 מתקבל ללימודי משפטים. כלומר, פי 10 יותר קשה להיות מנקה רחובות מאשר להיות רופא. אחת הסיבות לפופולריות של המשרה הנחשקת היא תנאי העסקה, אשר עלו ב-40%, לאחר שביתה של עובדי הניקיון, שתוזמנה בסמוך למונדיאל. הרופאים גם ניסו לשבות, אבל זה לא הצליח להם.

עובדי הניקיון יודעים גם ליהנות בזמן העבודה ולעתים קרובות מצולמים על ידי העוברים ושבים, כאשר הם מפזזים לצללי מוסיקה ברזיליאית:

רוב הסיכויים, שאתם מכירים את סרטו המדהים של האמן הברזילאי ויק מוניז "אומנות בזבל", שעבודתו, אשר עוררה הדים רבים בעולם, הוצגה גם במוזיאון תל-אביב בשנה שעברה. השאלה היא מה עושים עם מאות הטונות של אשפה, אשר נערמות מדי יום במזבלות? ישנו חוק פדרלי בברזיל, המחייב את כל הערים למחזר אשפה תחת הטיפול הקיים של שריפה או הטמנה. בפועל, זה לא עדיין לא קורה, אבל צפוי שיתחיל לתפוס תאוצה בשנים הקרובות. טכנולוגיות סביבתיות באופן כללי מושכות עניין רב בברזיל, ככל שהמודעות החברתית לכך עולה.

ואיך אמר פעם השר לאיכות הסביבה אצלנו – "זבל מי שמלכלך".

צור קשר עם:

דניאל קולבר

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב linkedin
שתפו בלינקדאין
שיתוף ב email
שתפו במייל