בחרו בלוג

הצטרפו לרשימת התפוצה
Emerging Markets
הגשת בקשה לתעודת יצואן

בריאות דיגיטלית, רפואה, תוכנה וכל הג'אז הזה

פורסם ע"י , נספח כלכלי- סן פרנסיסקו, ארה"ב , בתאריך 23 בפברואר 2015

נשיא ארה"ב, ברק אובמה, ייזכר בשל מגון רחב של רפורמות ושינויים, שהוביל או שהתקיימו בזמן כהונתו, אולם הגדולה והחשובה שבהם היא מהפכת ביטוחי הבריאות, שהוביל במהלך הקדנציה הראשונה שלו  (הידועה בכינויה: אובמה-קר). המהפכה היא דרמטית ומשמעותית, אולם עיקר הבשורה שלה הוא ביטוחי הבריאות, שהיא מעניקה למיליונים שידם לא הייתה משגת, עד אותה רפורמה.

heart_medical_photo

רפואת הבריאות של הנשיא אובמה היא מעניינת ומרתקת, אולם לא בשבילה נתכנסנו כאן היום. הרפורמה היוותה קריאת השכמה וזרז משמעותי לכל תעשיית הבריאות בארה"ב. תעשייה התאפיינה בהיותה מיושנת ומסורבלת, לא יעילה ולא נגישה. הטכנולוגיה, שיצרה כל כך הרבה פריצות דרך בתחומי חיים רבים, כאילו נעצרה שם.

כל זה היה נכון עד לפני כמה שנים. בשנים האחרונות קיים "באזז" אדיר סביב כל נושא הכנסת חדשנות וייעול מערכת הבריאות האמריקאית. מאות רבות של חברות ויזמים זיהו את ההזדמנות והם מציעים שלל פתרונות וחידושים לטובת אותו נושא חשוב ומרכזי כל כך לחיינו. אותה תעשייה מכונה בקיצור health IT ומי לא שם? גוגל וסמסונג, אפל ואינטל, בוש ופייסבוק, בתי חולים, חברות ביטוח, תעשיית ההון סיכון. כולם רוצים לקחת חלק בחגיגה.

המשלחת הכלכלית לחוף המערבי רוצה לנצל את הביקוש האדיר לחידושים מצד אחד ואת שפע הפתרונות הקיימים בקרב קהילת הסטרטאפים בארץ בנושא, מצד שני. בחודש מאי הקרוב יצא רודשואו health IT, אשר יתחיל בניו יורק, ימשיך לבוסטון וחציו השני יהיה בחוף המערבי. במהלכו, תוכלנה החברות הישראליות להיפגש עם נציגי בתי חולים, חברות טכנולוגיה, משקיעים, חברות ביטוח ועוד. השותפים המעולים שלנו בארץ יהיו קרן בירד.

לפרטים נוספים, פנו אלינו!

גילי עובדיה נספח כלכלי- סן פרנסיסקו, ארה"ב

כתיבת תגובה

(לא יפורסם)

* שדה חובה

פניה לנספח כלכלי- סן פרנסיסקו, ארה"ב, גילי עובדיה