מפגן אהבה לישראל בברזיליה

חברות ישראליות לא תמיד נהנות מהיתרונות, מהם נהנות מתחרותיהן השווייצריות או הגרמניות. לדוגמה, לא תמיד משתלם להדגיש את השתייכותן הלאומית כחותמת לאיכות. “ידידנו” בעולם עומלים רבות על מנת לחבל במאמצי היצוא של חברות ישראליות.

בניגוד להתגברות הקולות הקוראים לחרמות באירופה ובמקומות אחרים, הברזילאים, באופן כללי מאוד, מעריכים את ישראל ומכירים בה כאומת הסטארט-אפ. מוצר ישראלי נתפס כאיכותי והם מאוד מעוניינים ליישם כאן את הפיתוחים המתקדמים, תוצרת כחול-לבן. לא אגזים אם אומר, שכמעט מדי יום אנו מקבלים פניות מגורם כלשהו, שרוצה לייצג חברות ישראליות בברזיל. בבואנו לתאם פגישות בדרגים גבוהים, הדלתות, בדרך כלל, פתוחות ובאופן כללי- בברזיל לא מערבבים “ביזנס וויז’ פוליטיקס”.

וטוב שכך. ברזיל היא אחד מיעדי היצוא המרכזיים של ישראל, עם ממוצע יצוא שנתי של למעלה ממיליארד דולר בעשור האחרון ופוטנציאל רב לגידול ביצוא בעשור הקרוב.

יחד עם זאת ולמרבה הצער, גם כאן ישנם הקוראים להחרמת תוצרת ישראלית, ניסיונות של תנועות מסוימות לבטל את הסכם הסחר של ישראל עם גוש המרקוסול, ולפעול באופן נקודתי נגד חברות ישראליות הפועלות בברזיל. עניין זה הורגש היטב ברשתות החברתיות במהלך המלחמה האחרונה בעזה. החזרת שגריר ברזיל להתייעצויות וחילופי ההצהרות בין אנשי שרות החוץ של שתי המדינות לא ירדו מהכותרות הראשיות במשך ימים, מה שלא סייע להרגעת האווירה.

על הרקע הזה, פעלנו להתקרב לקהל גדול בברזיל, שמאוד אוהב את ישראל, אבל לא יודע איך ליישם את זה מבחינה מסחרית שכן אינו יודע היכן יוכל לרכוש מוצרים או שירותים מישראל. תכירו – המאמינים האוונגליסטים מהווה כחמישית מתושבי ברזיל, כ-40 מליוני תושבים.

BRASILIA LOVE

רגע לפני חג המולד, התקיים הפיילוט הראשון פרויקט, השם לו למטרה לקדם מוצרים ישראלים בקרב קהל זה. אלפי אנשים מכל שכבות הגיל נחשפו למיני-תערוכה על ישראל, שהתקיימה ב-20 בדצמבר, בבירת ברזיל. המוצרים הישראליים, שהיו במוקד האירוע, היו סלסלות של מוצרים מאכל מבית אסם ועלית, מצות, שמן זית, מלח, יינות ברקן ורמת הגולן. חברת סודה סטרים, אשר  עדיין רחוקה מפוטנציאל המכירות שלה בברזיל, הציגה בתערוכה ועוררה עניין רב. מסתבר, שלא רק יהודים לומדים עברית. ישראל מייצאת את שפתה גם למאות אלפי נוכרים, חלקם הגדול בברזיל. חברת E-Teacher מעבירה שיעורים אונליין והציגה במהלך הערב. הופתעתי לגלות עד כמה הם אוהבים את עם ישראל וארץ ישראל. חלקם סיפרו לי, שביקרו בארצנו 17 פעמים. חברת הנסיעות Israel Operadora הציגה את שירותיה והצליחה לרשום לא מעט תיירים, שיגיעו בקרוב לבקר בארצנו. בנוסף, הוצעו למכירה הספרים סטארט-אפ ניישן ו”הישראלים” של דונה רוזנטל.

אלפי המבקרים באירוע יכלו לטעום את הארץ- במנות הפלאפל בפיתה עם חומוס, בתערוכת תמונות יפהפיות, שהפיקה השגרירות בברזיליה, בסרטונים שהוקרנו, והשיא- ריקודים קצביים של להקת מחול הברזילאית לצלילי הבה נגילה. הרב ג’ילברטו ונטורה הגיע במיוחד מסאו-פאולו ונתן הרצאה מרתקת על העם היהודי, על חנוכה ועל החשיבות, שבקשר בין העמים. בחיי לא ראיתי התלהבות כה גדולה של נוצרים לדברי רב יהודי.

אירועים דומים צפויים להתקיים לפחות אחת לחודש בתקופה הקרובה ולהתרחב לערים נוספות בברזיל. בשלב הראשון מוצעים למכירה מוצרים, שכבר מיובאים לברזיל ובהמשך ייובאו גם מוצרים שעדיין לא כאן. מעוניינים להשתלב בפעילות? נשמח לשמוע מכם.

 

צור קשר עם:

דניאל קולבר

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל