התפוח הגדול – סיכום שנתי קצר לפעילות מרובה

שנת 2014 הייתה עמוסת פעילות עבור הנספחות המסחרית בניו יורק.

במהלך השנה קיימנו כ-30 פעילויות, בהן 18 משלחות, שבהן לקחו חלק כ- 200 חברות ישראליות, 7 משלחות לארץ, שכללו כ- 160 אמריקאים, שבאו לחפש הזדמנויות שת"פ בארץ ותמיכה בפעילות בינלאומית, כגון תערוכת המובייל בברצלונה, תערוכת IBC באמסטרדם, בהן יצרנו עשרות פגישות בין חברות אמריקאיות לחברות ישראליות. בנוסף, נתנה הנספחות מענה לפניות פרטניות של מעל 200 חברות ישראליות שפנו לנספחות לסייע בחיפוש מפיצים, שותפים ומידע בארה"ב.

אחד התחומים, בהם הרחבנו פעילות בצורה משמעותית, הוא תחום ההשקעות. חברות רבות המגיעות לניו יורק הנן חברות סטארטאפ, שמבקשות לגייס השקעה. החוף המזרחי משופע בחברות השקעה- קרנות הון סיכון, משרדים משפחתיים, אנג'לים, קרנות השקעה פרטיות ועוד והנספחות עושה מאמץ גדול למפות משקיעים פוטנציאלים לפי תחומי עניין וסוג ההשקעה ולחשוף חברות ישראליות למשקיעים אלה.

בשנת 2014 פעלה הנספחות על מנת לחשוף השקעות למשקיעים במספר דרכים. כמעט בכל פעילות סקטוריאלית, שעשינו הוספנו אירוע ייעודי למשקיעים מהתחום. באירועים אלה ניתנה לחברות אפשרות להציג מצגת קצרה ולמשקיעים נתנה הזדמנות לשאלות וכן לקיים מפגשים עם החברות.  דרך נוספת היתה באמצעות שיחות ועידה, בהן חברות הציגו ישירות מהארץ וכמובן חיברנו חברות למשקיעים בצורה פרטנית.

הנספחות המסחרית של משרד הכלכלה ממוקמת בניו יורק ,אך מכסה את מרבית החוף המזרחי ובכלל זה את ניו אינגלנד, שם העיר המרכזית היא בוסטון ואת פנסילבניה, שם פילדלפיה ופיטסבורג הנן מוקדי הפעילות הכלכלית. ערים אלה מהוות מוקד עסקי חשוב עבור חברות ישראליות. בעוד שבניו יורק אנחנו רואים פעילות רבה של חברות בתחום טכנולוגיות הפינטק, סייבר, ניו מדיה, health It ומוצרי צריכה, בבוסטון המיקוד הוא מדעי החיים, ציוד רפואי ותחום הסייבר ובפנסילבניה תחומי מדעי החיים והמים. בעבודה משותפת עם שותפים מקומיים- הקונסוליות של משרד החוץ ולשכות המסחר המקומיות, אנחנו פועלים להרחיב את ההזדמנויות לחברות הישראליות, שמגיעות לארה"ב ולשלב פעילויות בבוסטון ובפילדלפיה, כאשר אנחנו מביאים משלחות מהארץ.

אזור נוסף, בתחום אחריות הנספחות, הוא דרום קרולינה, שם פעילה קבוצת עבודה משותפת בין ישראל לבין דרום קרולינה, אותה מובילה Connex (לשעבר לשכת המסחר של ישראל ואטלנטה). פעלתנותה של קבוצת העבודה המשותפת הניבה מספר משלחות שהגיעו לארץ. האחרונה, בהן ביקרה בכנס אילת- אילות ובכנס גלובד. כן הגיעו מספר משלחות של חברות ישראליות לדרום קרולינה ונחתם הסכם שת"פ במו"פ. קבוצת העבודה היא הוכחה, שפעילות נוצרת לא רק כשיש פוטנציאל, אלא שיש גם מי שפועל לממש אותו.

למרות שהיום הבון טון הוא לדבר על הפעילות הישראלית במזרח אסיה, השוק האמריקאי ממשיך להיות השוק המרכזי עבור חברות טכנולוגיה ישראליות ואנחנו גאים לספק שירות איכותי לחברות על מנת לסייע להן להרחיב פעילותן בו.

IMG_5071
ארוע משקיעים בתחום ה- Mobile E-Health , ניו יורק, דצמבר 2014

צור קשר עם:

נילי שלו

שלח הודעה

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב linkedin
שתפו בלינקדאין
שיתוף ב email
שתפו במייל