על הנספחת החדשה במקסיקו סיטי, מקסיקו

Rona Kotlerרונה קוטלר בן ארויה החלה תפקידה כנספחת המסחרית במקסיקו סיטי בספטמבר האחרון. רונה היא בעלת תואר ראשון במדע המדינה ותואר שני במינהל עסקים מאוניברסיטת תל-אביב.

רונה הצטרפה למשרד הכלכלה ב- 2002, לאחר שסיימה את קורס הצוערים של המשרד. לפני כן ביצעה רונה מספר תפקידים בשוק הפרטי בעיקר בתחומי המדיה והפרסום.

בשש השנים האחרונות ביצעה רונה שני תפקידים מרכזיים. בתפקידה האחרון כיהנה רונה כסגנית מנהל המטה לקידום השקעות במשרד הכלכלה. המטה לקידום השקעות מקדם השקעות ישירות בתעשייה הישראלית מהעולם במגוון אמצעים שיווקיים, כולל באמצעות מערך הנספחים המסחריים של המשרד ברחבי העולם. בתפקיד הנוסף במטה, ניהלה רונה במשך מספר שנים את דסק אסיה והייתה אחראית על פעילותם של הנספחים המסחריים במרחב זה, ובעיקר במדינות סין והודו.

לפני כן, שימשה רונה כנספחת המסחרית של ישראל בסאו פאולו, ברזיל. במהלך שליחותה בברזיל עסקה רונה רבות ביצירת תשתית הסכמית נוחה יותר לחברות ישראליות לפעול ולסחור, כולל קידום הסכם אזור סחר חופשי עם מדינות המרקוסור, הסכם לשת”פ במו”פ תעשייתי ועוד. כמו כן, ביצעה רונה פעילויות רבות לקידום שתופי פעולה בין חברות ישראליות לחברות ברזילאיות בתחומי המים, חקלאות, בטחון ותקשורת.

מה הפוטנציאל לתעשייה הישראלית במקסיקו? “מקסיקו הינה הכלכלה ה- 14 בעולם והשנייה בגודלה באמריקה הלטינית. ההזדמנויות לחברות הישראליות בה הינן רבות ומגוונות, בעיקר על רקע הדשדוש המתמשך בצמיחתן של הכלכלות המפותחות. כמעט בכל אחד מהסקטורים המרכזיים של התעשייה הישראלית, חקלאות, מים, אנרגיה, תקשורת ו- IT, אבטחה, טמונות אפשרויות רבות לשילוב חברות ישראליות בפעילות במקסיקו. למקסיקו קשרים הדוקים וקרובים עם ארה”ב, שהיא עדיין השוק הגדול ביותר בעולם. הכלכלה המקסיקנית פתוחה עם תחרות חופשית. מקסיקו יבואנית גדולה מהעולם, כאשר למדינה הסכמי סחר חופשי עם מדינות רבות כולל הסכם ותיק עם ישראל”.

עקבו אחרי רונה בבלוג המינהל.

צור קשר עם:

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל