הסכם עם הבנק העולמי בתחום התקשורת וטכנולוגית המידע

מעמד החתימה. בתמונה מימין לשמאל: ענת לוין מנהלת פרוייקטים ביחידת ה-ICT  של הבנק העולמי, רנדיפ סודן מנהל יחידת ה-ICT, פייר גוסלן  מנהל היחידה הגלובלית של הבנק העולמי בתחום ה- ICT והתחבורה, רון דרמר שגריר ישראל בארה"ב, פרנק הימסקרק דירקטור קבוצת המדינות לה שייכת ישראל, ענת כץ נספחת משרד הכלכלה בוושינגטון, הילה כהן מזרב – התקשרויות מוסדות פיננסיים בנספחות משרד הכלכלה בוושינגטון.
מעמד החתימה. בתמונה מימין לשמאל: ענת לוין מנהלת פרוייקטים ביחידת ה-ICT של הבנק העולמי, רנדיפ סודן מנהל יחידת ה-ICT, פייר גוסלן מנהל היחידה הגלובלית של הבנק העולמי בתחום ה- ICT והתחבורה, רון דרמר שגריר ישראל בארה"ב, פרנק הימסקרק דירקטור קבוצת המדינות לה שייכת ישראל, ענת כץ נספחת משרד הכלכלה בוושינגטון, הילה כהן מזרב – התקשרויות מוסדות פיננסיים בנספחות משרד הכלכלה בוושינגטון.

 

מינהל סחר חוץ חתם על הסכם עם מחלקת ה-ICT   (תקשורת וטכנולוגיות מידע) של הבנק העולמי. הפעילות במסגרת ההסכם תכלול שיתוף של בכירים מהבנק העולמי ונציגי מדינות מתפתחות בניסיון הישראלי הנרחב בתחום ה-ICT , הכשרת מקבלי החלטות בישראל, מימון ישראלי לסיוע טכני בתחום הסייבר ופרסום המומחיות הישראלית בדוח מרכזי של הבנק. משרד הכלכלה יעמיד לצורך שיתוף הפעולה תקציב של כשני מליון שח.

בשנים האחרונות פעלה הנספחות המסחרית של משרד הכלכלה בוושינגטון אל מול מחלקת ה-ICT  של הבנק העולמי במטרה לחלוק את הניסיון, הטכנולוגיה והחדשנות של התעשייה הישראלית בתחום עם המדינות המתפתחות הלוות מהבנק.  ההסכם שהתגבש בחודשים האחרונים הוא תוצר של עבודה מתמשכת זו. פעילות זאת נעשתה בהנחיית מערך כלי סיוע לתעשייה במינהל סחר חוץ.

לצורך יישום הסכם זה, משרד הכלכלה יעמיד סכום של כשני מליון ש"ח. הפעילויות תחת ההסכם כוללות משלחות של בכירים מהבנק העולמי ונציגים של מדינות מתפתחות לארץ לטובת הדרכת המשתתפים בניסיונה של ישראל בסוגיות מדיניות ושיתופם ביכולות הישראלית בתחום ה-ICT.

במסגרת ההסכם צפויות להגיע שלוש משלחות  לישראל בשנתיים הקרובות: משלחת בתחום ה-ICT  ומים, משלחת ICT  וחקלאות ומשלחת בתחום הסייבר. כמו כן, ההסכם כולל מימון ישראלי לסיוע טכני בתחום הסייבר, הבאת פאנל מומחים מהבנק לארץ בתחום ה-ICT  ופרק אודות החדשנות הישראלית בסקטור ה-ICT בפרסום מוביל של הבנק העולמי.

מנהל היחידה הגלובלית של הבנק העולמי בתחום ה- ICT והתחבורה, מר פייר גויסלין ציין כי "לבנק העולמי יש עניין רב להציג ללקוחותיו מומחיות וידע מהעולם. ישראל הינה מדינה מובילה בטכנולוגיות המידע ויישומם בתחומי החקלאות, מים והסייבר. אנו שמחים מאוד שישראל בחרה את סקטור ה-ICT  לטובת לשיתוף פעולה עם הבנק."

הבנק העולמי הוא גוף מולטי- לטראלי המספק הלוואות למדינות המתפתחות למטרות פיתוח ומלחמה בעוני. בשנת 2013, הבנק השקיע בפרויקטים שהיקפם עמד על כ-56 מליארד דולר. היקף הפרויקטים בהם מעורבת יחידת ה-ICT גדל מסכום של 500 מליון דולר בשנת 2006 ל-1.7 מליארד דולר בשנת 2014. מדינת ישראל חברה בבנק העולמי משנת 1954, ומחזיקה ב- 0.32% מניות בבנק. ישראל מיוצגת בדירקטוריון הבנק על ידי נציג בנק ישראל. הלוואה האחרונה ניתנה לישראל על ידי הבנק בשנת 1975.

צור קשר עם:

ענת כץ

שלח הודעה

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב linkedin
שתפו בלינקדאין
שיתוף ב email
שתפו במייל