הפגנת כוח של התעשייה הישראלית בברזיל

ביום שלישי האחרון, התקיים בסאו פאולו אירוע ראשון מסוגו, אשר הפגיש את כל נציגי החברות הישראליות בברזיל. לאירוע הוזמנו, הן מנהלי הסניפי המקומיים והן מפיצים או נציגים של החברות הישראליות כאן במדינה. באירוע, שאורגן ע"י הנספחות המסחרית בסאו פאולו, בהשתתפות לשכת המסחר ברזיל-ישראל והקונסוליה הכללית בסאו פאולו, נכחו 75 נציגים של כ-60 חברות הן כאלו, שעושות את צעדיהן הראשונים במדינה והן וכאלו ותיקות עם ניסיון של עשרות שנים בשוק הברזילאי.

שגריר ישראל בברזיל נושא דברים באירוע
שגריר ישראל בברזיל נושא דברים באירוע

באירוע נשאו דברים שגריר ישראל בברזיל רידא מנצור, עבדכם הנאמן בועז אלבראנס, הנספח המסחרי בסאו פאולו, נשיא לשכת המסחר ברזיל-ישראל, ז'יימה בלאי, והנספח המסחרי בריו, דניאל קולבר. הדובר הראשי באירוע היה אילן גולדפיין, הכלכלן הראשי של בנק ITAU, הבנק הגדול במדינה, אשר הציג תחזית עדכנית של כלכלת ברזיל (בהתאם לתוצאות הבחירות הכלליות שהתקיימו במדינה לפני כשלושה שבועות).

מימין לשמאל: בועז אלבראנס הנספח המסחרי בסאו פאולו, רידא מנסור שגריר ישראל בברזיל, ז'יימה בלאי נשיא לשכת המסחר ישראל ברזיל, אילן גולדפיין הכלכלן הראשי של בנק ITAU ויואל ברנע הקונסול הכללי של ישראל בסאו פאולו
מימין לשמאל: בועז אלבראנס, הנספח המסחרי בסאו פאולו, רידא מנסור, שגריר ישראל בברזיל, ז'יימה בלאי, נשיא לשכת המסחר ישראל ברזיל, אילן גולדפיין, הכלכלן הראשי של בנק ITAU ויואל ברנע, הקונסול הכללי של ישראל בסאו פאולו

לאירוע היו מספר מטרות:

  • לקרב ולעודד שת"פ בין החברות הישראליות. למעט מקרים בודדים, רוב החברות כאן אינן מתחרות אחת בשנייה ואף יכולות לעזור זו לזו. כמו שאמר לי נציג של אחת החברות: "רק עכשיו התברר לי שחברה מסוימת פעילה כאן בשוק. אם הייתי יודע זאת קודם, יכולתי להציע פתרון טוב יותר ללקוחות שלי, כיוון שלחברה המסוימת הזו פתרון משלים לזה שאני מציע".
  • לשמוע מהחברות כיצד הנספחות המסחרית יכולה לסייע להן להרחיב את עסקיהן בברזיל. הסיוע לחברות, שעדיין לא פעילות בשוק המקומי שונה מאוד מזה הניתן לחברות ותיקות בשוק. אני מאמין, שאנו יכולים לסייע בשני המקרים והיה חשוב לשמוע מהחברות עצמן איזה סיוע של הנספחות יהיה האפקטיבי ביותר.
  • להציג לחברות את הכלים הרבים הקיימים לעידוד הסחר והשת"פ העסקי בין המדינות:
בועז אלבראנס, הנספח המסחרי בסאו פאולו
בועז אלבראנס, הנספח המסחרי בסאו פאולו

בעקבות הצלחת האירוע אנו מתכוונים להפוך אותו למסורת. נשמח לקבל משובים נוספים וכמובן לבסס קשר עם חברות, שאנו עדיין לא מכירים.

צור קשר עם:

בועז אלבראנס

שלח הודעה

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב linkedin
שתפו בלינקדאין
שיתוף ב email
שתפו במייל