אתגרים בבטחון פנים בברזיל והחיפוש אחר פתרונות ישראלים

למעלה מ-150 משתתפים הגיעו לאירוע בריו דה ז’ניירו בנושא שיתוף פעולה בין ישראל וברזיל בתחום הבט”פ.

HLS1

 

 הסמינר, שיזמה וארגנה הנספחות המסחרית של ישראל בריו דה ז’ניירו, בשיתוף עם התאחדות התעשינים של מדינת ריו (FIRJAN) ואיגוד התעשיות הבטחוניות (ABIMDE), התמקד באתגרים של ברזיל בתחום הבט”פ ובפתרונות המתקדמים שיש לישראל להציע. פתח את הדיון קרלוס אגיאר, נשיא חברת Condor, אחת השחקניות המרכזיות בברזיל בתחום אמצעי לחימה לא קטלניים (אל הרג). אגיאר הדגיש בעיני הנוכחים את החשיבות שבשיתוף פעולה בין שתי המדינות ואת ההיצע האיכותי והרב של התעשייה הישראלית.

בהמשך, שני שרים לשעבר בתחום הבט”פ בברזיל הציגו את היכרותם ונסיונם בעבודה מול חברות ישראליות; דר. לואיז פרננדו קוריאה, כיום בתפקיד מנהל האבטחה של הוועדה המארגנת של המשחקים האולימפיים בריו 2016, חשף לראשונה בפומבי באירוע זה את מעורבותה המשמעותית של החברה הישראלית ISDS באבטחת האירוע הספורטיבי הגדול בעולם. קוריאה יגיע לארץ כדובר בכנס HLS  שיתקיים בת”א ב-9-12 בנובמבר, כחלק ממשלחת שמארגנת המשלחת המסחרית של ישראל בברזיל.

HLS2
משמאל לימין: לואיז פרננדו קוריאה, דניאל קולבר, ריקרדו בלסטררי, קרלוס אגיאר, לאו גלזר, מרסיו פורטס


שר הבט”פ לשעבר של ברזיל, דר. ריקרדו בלסטררי, נתן הרצאה מרתקת על האתגרים עימם מתמודדת ברזיל, ועל החשיבות של הביטחון האישי כתנאי בסיסי לשיפור שירותי הממשל בתחומים אחרים כגון חינוך ובריאות ועל החשיבות בהשקעה בטכנולוגיות חדשניות. בליסטררי חשף במעמד זה חלק מתכני הישיבות, שהתקיימו בהשתתפות הנשיאה דילמה רוסף, בהם הוא הדגיש את הצורך שבהשקעה גדולה יותר בבט”פ. בליסטררי, אשר כבר ביקר בישראל ומסייע רבות לחברות ישראליות בברזיל, עדכן את הנוכחים שבתקופתו כמעט שנחתם הסכם שת”פ מול משרד הבט”פ וסיפר על מפגשיו עם השר אהרונוביץ’. ההסכם, שלא נחתם בסופו של דבר עקב חילופי כוח האדם בממשלת ברזיל בינואר 2011, היה יכול להקל באופן משמעותי על הרשויות בברזיל (צבא, משטרות, משרדי הבט”פ, וכו’) להצטייד בטכנולוגיות כחול-לבן.

נשיא חברת ISDS, לאו גלזר, נתן הרצאה מרתקת על המצב במזרח התיכון והשפעתו על היכולות של ישראל בתחום. גלזר הדגיש שהפתרונות אשר מפותחים בישראל, נוצרים קודם כל על מנת לתת מענה למצב הבטחוני הרגיש. בין היתר, דיבר על ישראל כבירת הסייבר העולמית, על מל”טים, כיפת ברזל, מרכזי שו”ב ומערכות נוספות אשר חלקן נמצאות כבר כיום בברזיל ומסייעות להגביר את בטחון האזרחים.

HLS3
משמאל לימין: ליאור בן דור – סגן שגריר ישראל בברזיל, דניאל קולבר, ריקרדו בליסטררי, אוסיאס וורמן – קונסול כבוד של ישראל בריו וקרלוס אגיאר

מעבר להרצאות, אשר גררו דיון סוער מצד חלק מהנוכחים לגבי האתגרים של ברזיל וההתמודדות של הממשל לנוכח אותם האתגרים, התקיים קוקטייל שאיפשר לחברות הישראליות הפועלות בברזיל, כגון רפאל, ריסקו, ורינט ומיסטרל, ליצור הזדמנויות עסקיות עם אנשי מפתח מקומיים, הן מהסקטור הפרטי והן מהסקטור הציבורי.

שוק הבט”פ בברזיל נמצא בשנים האחרונות בסימן עלייה לנוכח האתגרים עימן מתמודדת המדינה, וביניהם (רשימה חלקית): שמירה והגנה על תשתיות ומתקנים אסטרטגיים (לאור המרבצים העצומים של נפט וגז שהתגלו לאחרונה), אבטחת סייבר (לאור ההאזנות של האמריקאים לבכירי ממשלת ברזיל ואיומים נוספים), לחימה מול הפשע המאורגן והשלטת סדר במרכזי הערים והפבלות, שמירה על גבולות המדינה לאור זליגה מוגברת של מהגרים לא חוקיים וסמים וכאמור האתגר שבאבטחת האירוע הגדול בעולם, המשחקים האולימפיים בריו 2016.

צור קשר עם:

דניאל קולבר

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל