תחרות הסטרטאפים הגדולה של וושינגטון DC יוצאת לדרך!

cc_fullBlack_logo_sm

 

וושינגטון DC לא נתפסת בהכרח דווקא כבירה של סטרטאפים וחדשנות. ובכל זאת, לאט ולא כל כך בשקט, קמה לה חממת 1776, חממה טכנולוגית ליזמים בתחילת דרכם, דווקא בעיר הכי פוליטית בעולם.

ברנדון פולק (Brandon Pollack), ממייסדי החממה, סבור שהדבר דווקא מאוד הגיוני. כל כך הגיוני שלא ברור איך לא חשבו על זה קודם. החממה נותנת סביבת עבודה קולברטיבית. בכך היא לא שונה מחממות רבות אחרות. על זה מתווסף הערך המוסף האמיתי של החממה- החממה מעמידה לרשות החברות מערך עשיר ומגוון של mentoring, שמתמקד בשוק היעד בארה”ב, וכולל פרסונות בעלות הבנה והשקעה עסקית, פיננסית, פוליטית ורגולטורית. המבקרים בחממה אף הם בפרופיל גבוה, והחממה אף אירחה עבור החברות שלה, את הנשיא אובמה בביקור יוצא דופן מסוגו. שני האלמנטים האחרונים- פרסונות חזקות פוליטית והיבטים רגולטוריים, הם ההתמחות הייחודית של החממה, ומובן שאופן ההתייחסות של חברה לפרמטרים אלה יכולה לחרוץ את גורלו של מוצר לשבט או לחסד. על כל אלה מוסיפה החממה אירועים רבים מידי שבוע לקהילת הסטרט-אפים שהיא מטפחת.

האירוע השנתי המרכזי של החממה הוא תחרות ה- – Challenge Cup תחרות סטרטאפים, המתקיימת ב-16 ערים ומשתרעת על פני 11 מדינות, וכן – תל-אביב היא כמובן אחת מהן.

בכל עיר מקיימת החממה ביחד עם שותפים מקומיים תחרות מקומית. הזוכים בתחרות יגיעו לשבוע של תחרות בינ”ל בוושינגטון בהובלת החממה, הכולל קרנבל שלם של אירועים, משקיעים, מנטורים, תחרויות וחשיפה תקשורתית רבה. התחרות מתקיימת בארבע סקטורים: חינוך, אנרגיה, בריאות וערים, כאשר הסטרטאפים מתחרים ביניהם על תואר הסטרטאפ החדשני ביותר. בכל תחרות יתמודדו עד 40 סטרטאפים, שיציגו pitch בן דקה אחת. 8 יעלו לשלב הבא בו יציגו במשך חמש דקות, ומתוכן ארבע יזכו בתחרות המקומית, ויקבלו מימון להגעה לוושינגטון DC לגמר הגדול, בו יוכלו להשתתף בפסטיבל הגמר ולזכות בעד 650,000 דולר.

באירוע של השנה שעברה השתתפו למעלה מ-10,000 איש, ושתיים מתוך החברות הישראליות שהשתתפו אף זכו בגמר הגדול בוושינגטון: Medisafe – חברה ישראלית בתחום ה-Mobile Health, ו-Lingual.ly, חברה המתמחה בלימוד שפות באופן דיגיטלי.

התחרות בישראל צפויה להתקיים ב-4 בדצמבר בסוף שנה זו. הודעה ופרטים על התחרות בישראל תצא בנפרד.

צור קשר עם:

ענת כץ

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל