בחרו בלוג

הצטרפו לרשימת התפוצה
Emerging Markets
הגשת בקשה לתעודת יצואן

שיקגו רוצה ללמוד מישראל איך מפתחים קהילת סטארט-אפים

פורסם ע"י , מנהל מחלקת הודו- סין . , בתאריך 15 בספטמבר 2014

שיקגו היא העיר השלישית בגודלה בארה"ב. היא המרכז הכלכלי השני בגודלו במדינה ומספר שבע בעולם. העיר היא מקום מושבם של 31 חברות פורצ'ון 500. אחד משמות הכינוי של שיקגו הוא העיר השנייה – second city. שנייה רק לניו-יורק ויחד עם כל זה, שיקגו מסתכלת לעבר המזרח התיכון כדי ללמוד כיצד לפתח יזמות, לעודד חדשנות ולגדל חברות סטארט-אפ.

למרות שבנמל התעופה של שיקגו, נמל התעופה או'הר (O’hare) עוברות הכי הרבה טיסות בארה"ב, העיר, ואיתה כל אזור המערב התיכון של ארה"ב – Midwest, סובלים מתופעה המכונה Flyover Zone. הכוונה היא, שכולם חולפים פה באוויר בין ניו-יורק וסן-פרנסיסקו, שעל החופים ולא עוצרים. איך מתגברים על זה? איך גורמים לחברות טכנולוגיה לראות בשיקגו מקום אטרקטיבי למקם בו את המטה שלהם? איך גורמים לכישרונות שצומחים פה להישאר ולא לעבור למקום לעמק הסיליקון או למנהטן?

עם השאלות הללו מתמודדים ראש העיר, רם עמנואל (Rahm Emanuel), ובכירי הקהילה העסקית כאן. יחד הם מובילים מספר יוזמות, שכבר החלו לגרום לשינוי מגמה. אך הדרך עוד ארוכה. במסגרת המאמצים הללו נסעה כתבת השיקגו טריביון (Chicago Tribune), קאת'י ברגן (Kathy Bergen), לישראל כדי ללמוד את סוד ההצלחה שלה ולהבין מה שיקגו יכולה לאמץ לעצמה מהניסיון הישראלי. לכתבה המלאה לחצו כאן.

יריב בכר מנהל מחלקת הודו- סין .

כתיבת תגובה

(לא יפורסם)

* שדה חובה

פניה למנהל מחלקת הודו- סין ., יריב בכר