הרחבת הפעילות הישראלית באמריקה הלטינית

IDB-logo

תקופת משחקי המונדיאל השאירה את חותמה על אמריקה הלטינית. במטה של הבנק הבין-אמריקני לפיתוח (IDB- Inter-American Development Bank) בוושינגטון, הקפיטריה, חדרי ישיבות וכל חלל ציבורי אחר יועדו בשבועות האחרונים למשימה אחת- צפייה במונדיאל. אומנם המונדיאל הסתיים בהפסד לארגנטינה ותבוסה כואבת לברזיל, אך הפעילות של הגופים הפיננסיים הבינלאומיים באזור, ובראשם ה-IDB, הולכת וגדלה.

הבנק הינו הגורם המשמעותי ביותר מבחינת השקעות והלוואות למדינות אמריקה הלטינית והקריביים, וכפי שצויין בפוסט הקודם, מטרתו ליצור פיתוח כלכלי וחברתי באזור. הבנק מלווה למדינות אמל”ט והקריביים, מציע מענקים וסיוע טכני ולו פוטנציאל גדול לחברות הישראליות בתחומי המים, חקלאות וה-IT.

העניין הישראלי הגובר באזור והפוטנציאל לחברות ישראליות, בא לידי ביטוי בהחלטת הממשלה האחרונה במאי 2014- חיזוק הקשרים הכלכליים עם מדינות אמריקה הלטינית והברית הפסיפית. ההחלטה מפרטת שורה של צעדים שמטרתם לקדם את הקשרים הכלכליים עם מדינות אמריקה הלטינית, ובפרט עם המדינות החברות בברית הפאסיפית (קולומביה, מקסיקו, צ’ילה, פרו וקוסטה ריקה). ההחלטה מגדילה את הקצאת המשאבים לאזור, בין היתר, על ידי פתיחת נציגויות נוספות של משרד הכלכלה בפרו ובצי’לה וכן הגדלת הפעילות הבילטראלית של מחקר ופיתוח באזור, שיופעל על ידי משרד המדען הראשי במשרד הכלכלה.

צעד נוסף בהחלטת הממשלה הוא הקמת קרן בבנק בתחומים בהם למדינת ישראל יש יתרון טכנולוגי, כדי להרחיב את הפעילות של חברות ישראליות בפרויקטים המקבלים מימון מהבנק. נספחות משרד הכלכלה בוושינגטון DC, יחד עם מערך כלי סיוע בישראל, פועלים ליצירת מנגנונים לשיתוף פעולה עם הבנק שיצרו הזדמנויות רבות יותר לחברות ישראליות במסגרת פרויקטי הבנק.

במקביל, נספחות משרד הכלכלה בוושינגטון נמצאת בקשר יומיומי עם אנשי המקצוע בבנק ופועלת כדי לחשוף חברות למוסדות הפיננסיים הבינלאומיים באמצעות משלחות וכנסים בוושינגטון, מדינות היעד וישראל. נשמח לסייע לחברות מתעניינות עם מידע נוסף ולאתר הזדמנויות רלוונטיות.

 

פנו אלינו!

hila.mizrav@israeltrade.gov.il

צור קשר עם:

ענת כץ

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל