כשההייטק הישראלי נכנס למכונית

 

Car Cockpit
כפי שמכשירי הטלפון הניידים שלנו כבר ממזמן לא רק מכשירי טלפון, אלא מחשב נייד או אפילו יותר מזה, כך גם המכוניות שלנו הופכות להיות מרכז דיגיטלי על ארבעה גלגלים. קישוריות (Connectivity), זיהוי מחוות (Gesture Recognition), מערכות אזהרה מתקדמות (Advanced Warning Systems), ראיית לילה, תצוגה עילית (Heads Up display) ועוד, הם תכונות (features), שנכנסים למכוניות בקצב מהיר.

תהליך זה, שעובר על תעשיית הרכב, בולט בתעשיית ההייטק הישראלית. בשנים האחרונות אנו רואים יותר ויותר חברות טכנולוגיה הפועלות בתחום הרכב. חברת מובילאיי (Mobileye) היא כמובן אחת הידועות בתחום, אך אם בעבר ישראל הציעה לתעשיית הרכב העולמית בעיקר חלקים (יציקות מתכת, גומי, פלסטיק וכו’) הרי שבעשר השנים האחרונות ניתן לומר שמספר החברות הישראליות, המוגדרות כפעילות בתחום הרכב, הוכפל וזאת בזכות כניסה של חברות טכנולוגיה רבות. מדובר הן בחברות הממוקדות בתחום הרכב או בחברות שפעילות בתחומי הייטק “מסורתיים” שנכנסו בשנים האחרונות גם לענף זה.

השבוע אירחנו משלחת של שבע חברות כאלה. יחד עם מכון הייצוא והנספחות המסחרית של משרד הכלכלה בסן פרנסיסקו ארגנו שבוע של פעילות במישיגן וקליפורניה. לקבוצה הצטרפו: Arilou, Argus, Discretix, Jungo, Maradin, OriginGPS ו- PointGrab.

זו השנה השלישית ברציפות, שבה אנו מביאים משלחת רכב ישראלית למישיגן, וכמו בשנים קודמות, ההיענות של החברות האמריקאיות להיפגש עם החברות הישראליות הייתה רבה. השנה חברנו לנספחות המסחרית בסן פרנסיסקו, שם, כמו בתעשיות רבות אחרות, יש לחברות הרכב מרכזי טכנולוגיה, וההיענות הייתה רבה גם כן. יחד יצרנו מפגשים עם מעל 20 יצרניות רכב וספקי TIER 1 ותאמנו עשרות פגישות.

צור קשר עם:

יריב בכר

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל