ברזיל – שלב השמיניות באוויר

למרות ההפגנות, המחאות וחוסר הוודאות ששררו בברזיל ערב פתיחת המונדיאל, עכשיו כששלב הבתים הסתיים וברזיל עשתה שמיניות באוויר כדי לנצח את צ’ילה בשמינית הגמר, אפשר לומר בוודאות -התחזיות של הפסימיסטים התבדו ובגדול. כפי שציינתי בעבר, האוהדים מתעניינים בכדורגל ולא בפרוייקט לא גמור כזה או אחר. כנ”ל לגבי התקשורת, אשר חלקים נכבדים ממנה הם נותני חסויות בעצמם. אם יש הפגנות או מחאות זה ממש בשוליים ולא מעניינים אף אחד. הכדורגל מצויין, המשחקים מותחים, הגולים יפים ומרובים והנהלת פיפ”א מבסוטה עד הגג. כפי שציין אתמול מזכ”ל פיפ”א ג’רום וואלקה (Jérôme Valcke) במסיבת עיתונאים: ברזיל בדרך הנכונה ומסתמן שמונדיאל 2014 יזכר כאם כל המונדיאלים – ”Copa das Copas”.

מעבר לכמה עשרות צ’יליאנים, שהצליחו להשתחל למרקנה, ונשיכה קטנה בכתף של כוכב אורוגוואי לואיס סוארס, לא נרשמו הפרעות משמעותיות למשחקים. סנסציות לא חסר. איטליה, ספרד, אנגליה ופורטוגל הודחו בשלב הבתים. רק אלוהים יודע מה יקרה בשמינית הגמר. האפיפיור ארגנטינאי אבל כמו שהנשיאה דילמה רוסף אמרה לאפיפיור – אלוהים הוא ברזילאי.

בימים סוערים אלו, כשמליוני ברזילאים צובעים את הרחובות בצהוב ומאות אלפי אוהדי כדורגל מהעולם כולו ממלאים את הרחובות בשמחה וצהלה, הדברים יכולים סוף סוף להתנהל בשקט מאחורי הקלעים. העיתונים מלאים בתמונות של ניימאר וחברי הסלסאו, אשר הרשימו מול קמרון והשאירו טעם לעוד.

בכל זאת, קורים גם דברים מחוץ למגרש שיכולים לעניין את הקורא הישראלי. למשל, חברי פרלמנט של מדינת ריו דה ז’ניירו מבקשים לחקור מדוע משרד ההגנה של מדינת ריו רכש שמונה רכבים משוריינים מהחברה הדרום אפריקאית פאראמאונט, בשעה שיש פתרון מקומי אשר יש הסוברים שהינו זול יותר ומותאם יותר לצרכים של המשטרה. זאת, על רקע הגעתם של הרכש לברזיל עשרה ימים לאחר תחילת המונדיאל. הרכבים היו אמורים לשמש למגה אירועים: יום הנוער העולמי, גביע הקונפדרציות וגביע העולם. הועלו האשמות של שחיתות ומניעים זרים בקבלת ההחלטות. כידוע, ישנם מספר שחקנים מרכזיים מישראל המספקים רכבים משוריינים לרשויות השונות בברזיל אך הפעם דווקא הדרום-אפריקאיים זכו במכרז.

חברות ישראליות רבות הצליחו להשתלב בתעשיית המונדיאל. יש לא מעט דוגמאות מעבר למה שכבר ציינו בבלוג זה בעבר. שתי חברות ישראליות נוספות הצליחו להשתלב ממש ברגע האחרון בעקבות ביקורה בארץ של האחראית למודיעין של פיפ”א בישראל, אשר הגיעה לארץ בסיוע של הנספחות הכלכלית בריו, כדי לפגוש חברות ישראליות בתחום הסייבר. לא ניתן בשלב זה לפרסם פרטים נוספים אך אני מבטיח לשתף בהמשך.

בפגישתנו בשבוע שעבר, ציינה מוניקה לסרדה (Mônica Lacerda), אחראית תחום המודיעין בוועדה המארגנת של משחקי המונדיאל, שהיא מאוד התרשמה משתי החברות הישראליות ובכלל ממה שראתה בישראל. יש לנו במה להתגאות. עוד כשבועיים יסתיים פסטיבל המונדיאל ובפתח הפסטיבל הבא – אולימפיאדת ריו 2016.

דניאל קולבר ומוניקה לסרדה, אחראית תחום המודיעין בועדה המארגנת של משחקי המונדיאל 2014, פיפא
הכל תחת שליטה. יחד עם מוניקה לסרדה, אחראית תחום המודיעין בוועדה המארגנת של משחקי המונדיאל 2014, פיפ”א

צור קשר עם:

דניאל קולבר

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל