ישראל והמדינות מישיגן ואוהיו חברו יחד לקידום הסכמים לשיתוף פעולה במחקר ופיתוח תעשייתי בין המדינות

ישראל והמדינות מישיגן ואוהיו חברו יחד לקידום הסכמים לשיתוף פעולה במחקר ופיתוח תעשייתי בין המדינות. במסגרת ההסכמים, אשר ייושמו ע”י מתימו”פ, זרוע הביצוע של המדען הראשי בישראל וגופי היישום הרלוונטיים בארה”ב, יזכו חברות ישראליות ואמריקאיות ממדינות אלה לסיוע במימון פרויקטים משותפים בתחומי מחקר ופיתוח נרחבים.

החתימה על ההסכמים היא פרי מאמץ משותף של הנספחות המסחרית של משרד הכלכלה בשיקגו, הקונסוליות הכלליות של ישראל בשיקגו ופילדלפיה, המדען הראשי במשרד הכלכלה ומתימו”פ. הם נועדו לקדם שיתוף פעולה מחקרי בין חברות ישראליות וחברות ממישיגן ומאוהיו, ולספק את סביבת העבודה המתאימה לצורך כך.

ההסכם עם מישיגן נחתם בהמשך לפגישתם של שר הכלכלה והמסחר, נפתלי בנט, ומושל מדינת מישיגן, ריק סניידר (Rick Snyder) במהלך ביקורו בישראל, במסגרתו ביקר במספר סטארטאפים וחברות היי-טק ישראליות. אז, חתמו השניים על הצהרת כוונות להידוק שיתוף פעולה בין ישראל למישיגן בתחום המחקר והפיתוח התעשייתי. ההסכם נחתם ביום שני ה-16/6/2014 במישיגן. בשם מדינת ישראל חתם הקונסול הכללי של ישראל בשיקגו, רועי גלעד, ובשם מדינת מישיגן חתם המושל ריק סניידר.

Michigan MOU
הקונסול הכללי של ישראל בשיקגו, רועי גלעד, ומושל מישיגן, ריק סניידר, חותמים על הסכם המו”פ

ההסכם עם אוהיו נחתם ביום שלישי ה-17/6/2014, לאחר מספר שנים של מאמץ לבנות מסגרת פורמלית, שתאפשר הרחבה של שיתוף הפעולה המתקיים כבר בפועל בין שתי המדינות. ההסכם נחתם על ידי הקונסול הכללי של ישראל בפילדלפיה, ירון זיידמן ומנהל הרשות לשירותי פיתוח של מדינת אוהיו, דיויד גודמן (David Goodman).

Ohio MOU
הקונסול הכללי של ישראל בפילדלפיה, ירון זיידמן, ומנהל ממנהל הרשות לשירותי פיתוח של מדינת אוהיו, דיויד גודמן, חותמים על הסכם המו”פ

כהמשך ישיר לחתימת הסכמים אלו, יפורסמו במהלך השבועות הקרובים קולות קוראים המזמינים חברות ישראליות וחברות ממישיגן ואוהיו להגיש במשותף הצעות לפרויקטיי מו”פ, אשר יהנו ממימון ישראלי ואמריקאי.

צור קשר עם:

יריב בכר

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל