מה לישראלים ולענקיות הקידוח הטקסניות?

חברת נובל אנרג’י ,שמרכזה ביוסטון טקסס, עלתה לכותרות בישראל בעקבות מעורבותה בקידוחי תמר לוויתן ותנין בים התיכון והשקעותיה בנושא הגז בישראל. החברה מחזיקה ב40% ממאגר לוויתן והודיעה באחרונה, כי העסקה עם וודסייד שהייתה אמורה לקנות 25% מהמאגר בוטלה. נובּל אנרג’י (NBL), העוסקת בחיפוש ובהפקה של נפט וגז טבעי, עורכת חיפושי נפט וגז גם בדרום ארצות הברית, במפרץ מקסיקו, בארגנטינה, באקוודור, בגינאה המשוונית, במזרח הים התיכון בים הצפוני ובסין.

הנספחות המסחרית של משרד הכלכלה לדרום ארה”ב, זיהתה את תחום הקידוחים וההפקה כתחום פריצה אפשרי לטכנולוגיות ישראליות ביניהן; טכנולוגיות מים, טכנולוגיות תקשורת, אבטחה וסייבר. חברות המספקות פתרונות חדישים לבעיות אלו יכולות למצוא הזדמנויות נרחבות בחברות הגז והנפט המובילות, שרבות מהן ממוקמות ביוסטון, טקסס. בנוסף, בשנים האחרונות עלה תחום הסייבר והאבטחה בסדר העדיפויות בגלל השימוש בכלים עתירי טכנולוגיה ומחשוב והקידוח באזורי סכסוך.

צוות הנספחות המסחרית ביוסטון יזם, בשיתוף פעולה עם מכון הייצוא ונציגי נובל אנרג’י בארץ ובארה”ב, יום טכנולוגיות במשרדים הראשיים של חברת נובל אנרג’י במטרה להציג לה ולחברות השירותים הגדולות עמן היא משתפת פעולה, טכנולוגיות ישראליות מתקדמות בתחומי העניין של החברות. נובל אנרג’י שוכרת את שירותיהן של חברות מובילות שונות לביצוע הפעילויות השונות ברחבי העולם והתבקשה להזמין ליום זה חברות אלו כיוון שהן הרלוונטיות לחברות הישראליות.

NoblelEnergyMeeting
הנספחת המסחרית, מיכל נידם, יחד עם המשתתפים במפגש בנובל אנרג’י

יום הטכנולוגיות התמקד סביב החברות הישראליות ואופן השתלבותן בקרב חברות השירותים הגדולות ביותר בשוק הגז והנפט: הליברטון (Halliburton), שלמבורז’ה (Schlumberger Limited) ובייקר היוז (Baker Hughes Incorporated). בנוסף, נהנו החברות הישראליות מהזדמנות להכיר וללמוד את הצרכים של חברות אלו ושל השוק באופן כללי, הזדמנות נדירה בשביל חברות ישראליות ליצור קשרים עם חברות בסדר גודל עולמי הפתוחות לדיאלוג לימודי.

במהלך האירוע התקיימו פגישות B2B בין ארבע החברות הגדולות (כולל נובל אנרג’י) ובין החברות הישראליות. נציגי החברות הישראליות היו מאוד מרוצים וציינו, כי הפגישות שקיימו (סה”כ כ- 55) היו מאוד מוצלחות ורלוונטיות. יום זה מבטא את ליבת עבודתה של הנספחות ומהווה דוגמא לתפקידן של הנספחויות המסחריות בעולם בקידום הייצוא הישראלי וחיבור בין חברות ישראליות לענקי תעשייה עולמיים. ההזדמנות, שנפתחה לחברות אלו להיחשף לצרכים ולדרישות של חברות מובילות ובו בזמן לביצוע פגישות מכירה ומידע לחברות אלו, לא הייתה מתאפשרת ללא תיאום וביצוע של הנספחת ביוסטון.

אם גם לכם יש עניין עסקי בדרום ארצות הברית צוות הנספחות ישמח לעמוד לרשותכם, אנא פנו אלינו!

צור קשר עם:

מיכל נידם-וקסמן

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל