הצלחה לביתן הישראלי בתערוכה בריו דה ז’ניירו

תערוכת לאאד סקיוריטי – Laad Security

התערוכה הגדולה באמל”ט בתחום בטחון הפנים (HLS – Homeland Security) נסגרה לפני חג הפסח בריו דה ז’ניירו. מעל 160 חברות מ-17 מדינות הציגו בפי כעשרת אלפים מבקרים, חלקם הגדול מכוחות הביטחון והאכיפה השונים בכל רחבי ברזיל. גם הפעם השתתפו בתערוכה חברות ישראליות, חלקן כבר מכירות היטב את השוק הברזילאי ופעילות בו מזה שנים וחלקן הגיעו בפעם הראשונה על מנת לבחון את השוק.

כפי שכבר הזכרתי בפוסט האחרון, לישראל יש הרבה מה להציע בתחום ה-HLS והנציגויות המסחריות של ישראל בריו דה ז’ניירו ובסאו-פאולו פועלות באופן נמרץ לקידום תעשייה זו, כמו גם סקטורים נוספים. בשבועות שקדמו לתערוכה מיפינו את השוק ופנינו למאות גורמים רלוונטיים בממשל ובסקטור הפרטי על מנת להזמינם לבקר בביתן הישראלי ולפגוש את החברות הישראליות. המאמץ הרב הניב כמאתיים פגישות עבור שבע החברות הישראליות, עלייה ניכרת לעומת התערוכה הקודמת שהתקיימה לפני שנתיים. עדיין מוקדם לדעת כיצד תתורגם הצלחה זו אך אני מקווה שהקשרים שנרקמו בריו יובילו למערכות יחסים עם שותפים ברזילאיים. בינתיים נוכל רק לרוות נחת מהפידבק המצויין שהתקבל מהחברות הישראליות. למשל, מנהלי חברת קונטרופ, חברת בת של רפאל וארונאוטיקס, הודו לנו וציינו שלעולם לא היתה להם תערוכה כ”כ מוצלחת מבחינת איכות וכמות הפגישות שקיימו עם מבקרים שהגיעו אליהם לביתן.

בין המבקרים בביתן הישראלי שהתעניינו מאוד בחברות הישראליות: מנהל הביטחון באולימפיאדת 2016, מפקדי המשטרות של מדינות רבות בברזיל, כולל ריו, ברזיליה, באהיה ומדינות נוספות, מפקדי כוחות כיבוי אש, נציגי יחידות שונות של הצבא, מחוקקים ברשויות מוניציפליות, ומדינתיות, נציגי רשויות הנמלים, אשר הגיעו לביתן ונפגשו יחד איתי עם החברות הישראליות השונות. בנוסף הגיעו גורמים מהסקטור הפרטי כגון מפיצים ואינטגרטורים.

אנצל את הזדמנות כדי להודות למכון היצוא הישראלי, שהוציא לפועל משלחת איכותית של שבע חברות ישראליות, אשר הציגו פתרונות מתוחכמים החל ממערכות מיניאטוריות המעבירות וידאו ואודיו מהשטח, דרך מערכות לפיזור הפגנות באמצעים שאינם קטלניים ומרכזי שליטה ובקרה, מערכות לזיהוי סמים וחומרי נפץ, מיפוי רחובות וניטור ברמות הגבוהות ביותר ועוד. עוררו עניין רב בקרה הברזילאים:

Rafael, Memtex, FAB Defense, Mistral, BAT, GeoSpotX, Controp.

נתראה בתערוכה הבאה!

 

laad-2014-500

משמאל לימין: מוטי כהן, מנהל ענף בט”פ תעופה וחלל, מכון היצוא; דניאל קולבר, נספח כלכלי, ריו דה ז’ניירו, לואיס פרננדו קוריאה, האחראי על תחום הבטחון בוועדה המארגנת של המשחקים האולימפיים. משמאלו וברקע: ראשי מחלקתו של מר קוריאה.

צור קשר עם:

דניאל קולבר

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל