הצד הזוהר (ודרך מקרית לגלות אותו) בלהיות קונסול כלכלי

יimages
יאמר כבר כעת- בעבודה שלנו אין בונוסים, אופציות, Success Fees, RSUs, או כל תגמול כספי אחר. את העניין והסיפוק אנחנו שואבים מחדוות העשייה, מהמגוון העצום של טכנולוגיות וחברות שאנו פוגשים על בסיס יומי ובעיקר מהיכולת להביא לעסקאות לחברות ישראליות מה שמכונה אצלנו “סיפורי הצלחה” להלן: “הצד הזוהר”.

המקרה שנסגר היום ממחיש עד כמה קשה לאתר ולעקוב אחר סיפורי הצלחה אילו. לפני כחודשיים הגיע מייל אל אל אחת העובדות בצוות בשאלה קצרה ולקונית “תוכלי לעזור?” הרקע: האם את מכירה משרדי עורכי דין טובים, שיכולים לסייע בטיפול משפטי של משקיעים זרים בחברות ישראליות. בגלילה כלפי מטה במורד ההתכתבות המשקיע מספר לפונה, שהוא משקיע בחברת ציוד רפואי ישראלית, שביקרה בחוף המערבי כחלק ממשלחת כלשהי לפני כשנה, להלן: “הדרך המקרית לגלות אותו“.

הנקודות כבר היו על הנייר – כעת נדרש היה רק לחבר ביניהן. ובכן, מסתבר שבמסגרת רודשואו (ניו יורק, שיקגו והחוף המערבי) של חברות צעירות בתחום הציוד הרפואי (שגויסו והודרכו ע”י עודד דיסטל וגילעם קינן מהמטה לקידום השקעות, יחד עם קודמתי בתפקיד סיגל אדמוני-רביד), נפגשה אחת מהחברות עם משקיע, וכעבור 10 חודשים סגרה עסקת השקעה.

אף על פי שפנינו מספר פעמים הן אל המשקיעים והן אל החברות בבקשה כמעט סיזיפית לנסות ולגלות האם המאמץ הרב הוביל לתוצאות, העלינו חרס. במקרה הטוב ענו לנו קצרות, במקרה הרגיל- לא ענו…

ובכן סוף טוב הכל טוב- הגענו אל מנכ”לית החברה, שענתה לנו באדיבות ובאריכות, מודה לנו “עד השמים” על הערך העסקי הרב שנתנו לה במסגרת המשלחת, ובגילוי לב ספרה על ניסיון עצמאי שלהם לשחזר משלחת משקיעים שכזו ועד כמה קשה היה הדבר…
קצת מפותל, אבל מגלה לכם טפח מהאתגר והסיפוק בלהיות קונסול כלכלי!

צור קשר עם:

גילי עובדיה

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל