הכלכלה הקולומביאנית תצמח ב-4.4% בין 2014 ל-2016 על-פי תחזיות ה-IDB

IDB_withname

הבנק הבין-אמריקני לפיתוח (IDB) הכריז השבוע על תחזית הצמיחה של קולומביה לשנים 2014-2016 וקבע את התחזית על 4.4%, מעל הממוצע האזורי הצפוי של 3.3%, בתנאי שתכין את עצמה בצורה טובה יותר כנגד זעזועים חיצוניים אפשריים בכלכלה העולמית.

עם זאת, במידה וההאטה בכלכלה הסינית תימשך והנורמליזציה של המדיניות המוניטארית של ארה”ב תאיץ, הצמיחה בקולומביה בשנים אלו צפויה להיות 4% וזאת בשל ההשפעה על תנועות ההון הגלובאליות. ה-IDB  פרסם תחזיות אלו ועוד בדו”ח שהתפרסם השבוע בשם Global Recovery and Monetary Normalization: Escaping a Chronicle Foretold? ונכתב על-ידי חוקר מטעם הבנק Andrew Powell.

הצמיחה של קולומביה בשנת 2013 היתה 4.3%, רמה גבוהה יותר מכלכלות אחרות באזור כגון ברזיל (2.3%) ומקסיקו (1.1%) והצפי הוא שבשנת 2014 הצמיחה תמשך. ב-JPMorgan חוזים הצמיחה תעמוד על 4.8% ו-Fitch Ratings חוזים כי הצמיחה תעמוד על 4.5%.

עם זאת, הדו”ח של ה-IDB שם דגש על הצורך לצמצם את הרגישות של קולומביה למשבר החדש המתגבש, ומציין כי האתגרים שעומדים בפני קולומביה הם הפחתת הגרעון התקציבי ושיפור הפרודוקטיביות של התעשייה המקומית. כמו כן, הדו”ח מציין, כי במידה והכלכלה האמריקאית תתאושש מהר מהצפוי, התוצאה תהיה שלילית עבור קולומביה בשל הפחתת רכישות האג”ח, העומדים כיום על 55,000 מיליון דולרים בחודש. הדו”ח חוזה, כי ירידה בתנועות ההון עלולה להביא לאובדן של 1% מהתמ”ג הקולומביאני.

צור קשר עם:

נטע בר-אל

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל