מה קורה במסצ’וסטס? הזדמנויות מימון ייחודיות לחברות ישראליות

מסצ’וסטס וישראל מקדמות בימים אלה קולות קוראים לחברות ישראליות בתחום שת”פ במו”פ והאצה

מתימו”פ, מרכז התעשייה הישראלית למחקר ופיתוח, המפעיל את תכניות המדען הראשי במשרד הכלכלה, יחד עם מרכז מדעי החיים במסצ’וסטס (MSLC) מכריזים על מסגרת מימון חדשה לשת”פ במו”פ ומסחור בין חברות ישראליות וחברות ממסצ’וסטס בתחום מדעי החיים.

בעקבות הצלחת הסבב הקודם עם ישראל, החליט MSLC להרחיב את השת”פ ולכלול בו מדינות נוספות. שימו לב, כי המסגרת רחבה יותר, אולם התכנית ממשיכה להיות דו-לאומית להגשות משותפות בין חברות ישראליות לבין חברות ממסצ’וסטס.

המועד האחרון להגשת הטפסים הבילטרליים ובקשות מימון מהמדע”ר הינו 01.10.2014. חברה ישראלית, הפועלת במסגרת תכנית זו, יכולה להיות זכאית לקבלת מימון מטעם המדען הראשי בשיעור של עד 50% מהוצאות המו”פ המוכרות, בכפוף לכללי מדען ראשי המפורטים באתר המדע”ר . סיוע נוסף יינתן לחברות מאזורי עדיפות.

פרטים מלאים על תוכנית השת”פ ישראל-מסטצ’וסס ניתן למצוא כאן. לסיוע באיתור שותפים פוטנציאליים יש למלא את הטופס הבא ולפרטים נוספים אנא צרו קשר עם טל פישמן: talf@matimop.org.il.

Masschallenge

 Masschallenge, האקסלרטור הגדול בעולם, מקבל כרגע בקשות למחזור 2014. מועד אחרון להגשת הבקשות הוא ה- 2 באפריל 2014. ייחודיותו של Masschallenge היא בהיותו גוף ללא מטרות רווח,  שמאפשר לחברות נבחרות להשתתף בתכנית ההאצה שלו ללא לקיחת אחזקה כלשהי בחברה וללא הטלת שום מגבלות עתידיות על פעילות החברה.

התכנית פתוחה לכל חברת סטארטאפ, בכל תחום שהוא כולל תחומים טכנולוגיים, חברתיים, קמעונאיים, טכנולוגיות מזון, רפואה, תקשורת וכד’, כל עוד החברה לא גייסה יותר מ- 500 אלף דולר וההכנסה השנתית שלה לא עולה על מיליון דולר. סטארטאפ, שמתקבל לתכנית, זכאי ל-4 חודשי אקלסרציה הכוללים משרדים, תכנית מנטורינג, גישה למימון, תקשורת ועוד. בנוסף האקסלרטור מחלק בסוף התקופה פרסים בשווי של 1.5 מיליון דולר במזומן ו- 10 מיליון דולר ב- in kind support.

עד כה השתתפו בתכנית 489 חברות מכל העולם, כולל חברות ישראליות, שגייסו יותר מ- 472 מיליון דולר. לפרטים נוספים ניתן לפנות למורן מ- Moran@MassChallenge.org או להגיש בקשה כאן.

צור קשר עם:

נילי שלו

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל