השקעות הבנק העולמי בסין- הזדמנויות לחברות ישראליות

WorldBank

על פי נתוני ארגון הסחר העולמי (WTO), המדינות המתפתחות יהוו את מוקד הסחר הבינלאומי בשנים הקרובות. המשך צמיחה הכלכלית של סין יהפוך אותה לכוח הכלכלי המשמעותי ביותר בסחר העולמי. מחקר של בנק ישראל, שהתפרסם לאחרונה בנושא, בחן תהליך זה על היצוא של ישראל לסין ומצא, כי צמיחת היבוא הסיני תאפשר את הכפלת משקלה של סין ביצוא הישראלי מ-5% היום ל-10% בשנת 2035.

למרות היותה הכלכלה השנייה בגודלה ותפקידה המשמעותי בכלכלה העולמית, סין הינה עדיין מדינה מתפתחת. ההכנסה לנפש נמוכה לאין שעור מהמדינות המתפתחות. נתוני הבנק העולמי (The World Bank) מראים, כי מתוך אוכלוסייה של 1.3 מיליארד אנשים, מעל 98.99 מיליון אנשים עדיין חיים בעוני. בסין כיום מושקעים על ידי קבוצת הבנק העולמי סכומים מהגבוהים ביותר בקרב המדינות המתפתחות, כ-60 מיליארד דולר, והיא מדורגת במקום השלישי אחרי הודו וברזיל. בפרויקטים של הבנק בסין ישנו דגש על תחום המים, סניטציה וחקלאות וכן פרויקטים רבים בתחום הבריאות והתשתיות הרלוונטיים לחברות ישראליות רבות.

הנספחות של משרד הכלכלה בוושינגטון, יחד עם כלי סיוע לתעשייה בארץ ונספחויות בעולם המתפתח, מסייעת לחברות ישראליות בעבודה מול המוסדות הפיננסיים על ידי ארגון משלחות למוסדות הפיננסיים ולמדינות היעד, כנסים בארץ ובוושינגטון, ומייצרת הזדמנויות של חשיפת הטכנולוגיה מול מקבלי ההחלטות במטה הבנקים ובשווקים המתעוררים.

כבר היום ניתן למצוא הזדמנויות עסקיות רבות לחברות ישראליות בפרויקטים של הבנק העולמי בסין ומדינות רבות נוספות. פנו אלינו לקבלת מידע נוסף.

Hila.Mizrav@israeltrade.gov.il

צור קשר עם:

ענת כץ

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל