בהרצאה על החדשנות הישראלית בבנק לפיתוח אמל”ט כבר הייתם?

יזהר שי מרצה על חדשנות ישראלית בבנק לפיתוח אמריקה הלטינית
יזהר שי מרצה על חדשנות ישראלית בבנק לפיתוח אמריקה הלטינית

המוסדות הפיננסיים הבינ”ל (הבנק העולמי והבנק לפיתוח אמריקה הלטינית), מבקשים לתמוך בהיבטי פיתוח שונים במדינות הזקוקות לסיוע זה. פעילות זו משתרעת על פני מגוון של תחומים ומתודולוגיות, החל בפרויקטים הנדסיים רחבי היקף בתחומים של תשתיות תחבורה, מים, אנרגיה וכד’, דרך פרויקטים “רכים” יותר דוגמת העצמת נשים, תשתיות חינוך, נוער בסיכון וכיוב’ וכלה בפיתוח תשתיות אחרות אשר תומכות בפיתוח כלכלי של המדינה המקבלת סיוע מהבנק דוגמת פיתוח הון אנושי, פיתוח המגזר הפיננסי והנגישות להון וכיוב’.

כחלק מהעניין בפיתוח כלכלי בר קיימא במדינות המתפתחות, הבנקים מגלים עניין בסוגיית עידוד החדשנות.  בהקשר זה ישראל, שבעשורים הראשונים לקיומה הייתה מדינה מתפתחת ולוותה מהבנק העולמי ואילו כיום היא מדינה מפותחת, חברה ב-OECD ומובילה בתחומי חדשנות וטכנולוגיה מהווה מודל המעורר עניין רב.

ב-26.2 קיימה נספחות משרד הכלכלה בוושינגטון בסיוע הנציגות הישראלית בבנק לפיתוח אמריקה הלטינית מפגש עבור צוותי הבנק הדן בסיפור הישראלי – החדשנות הישראלית והתשתיות הקיימות בישראל התומכות בה ומאפשרות אותה.

יזהר שי, יזם היי-טק, בעל טור “בעיטת קרן” בעיתון “גלובס” ושותף בקרן הון הסיכון הבין לאומית Canaan Partners הרצה בפני אנשי צוות של הבנק לפיתוח אמריקה הלטינית, והציג את סיפורה של ישראל – החדשנות, היקף ההשקעות, מאפייני היזם הישראלי והמאפיין הייחודי לישראל של השירות הצבאי אשר מספק לחיילים הצעירים סביבה התומכת בניית יכולות אישיות ומקצועיות המאפיינות יזמים: נחישות, התמדה, גישה של must-win ויצירתיות בביצוע משימות.

ההרצאה בה נכחו כ-70 אנשי צוות של הבנק עוררה עניין ער. הנוכחים השתתפו באופן פעיל, שאלו שאלות וביקשו להבין את הסביבה הישראלית הייחודית, אשר מייצרת את ההישגים המרשימים של היזמים הישראליים. פעילות זו סייעה למיתוגה של ישראל בבנק לפיתוח אמריקה הלטינית כמודל בתחום של חדשנות, וכן ככזו אשר יש לה מה לתרום למדינות המתפתחות ולפעילותו של הבנק.

נספחות משרד הכלכלה בוושינגטון פועלת בשלושה תחומי פעילות: מדיניות סחר אל מול הממשל הפדרלי האמריקאי, סיוע בפיתוח עסקי עבור חברות ישראליות במדינות מרילנד, וירג’יניה וושינגטון DC ופעילות אל מול המוסדות הפיננסיים הבינ”ל. בפעילות אל מול המוסדות הפיננסיים, הנספחות תומכת בחברות ישראליות המבקשות לפעול בעולם המתפתח בפרויקטים במימון מוסדות אלה ומבצעת לצד סיוע פרטני לחברות גם פעילויות יזומות (משלחות, יום מים, יום חקלאות) וכן פעילויות מיתוג לישראל דוגמת מפגש זה.

נשמח לעמוד עמכם בקשר, לייעץ ולהגיש לכם סיוע ככל שנוכל.

צור קשר עם:

ענת כץ

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל