פעילות נספחות משרד הכלכלה בוושינגטון למול המוסדות הפיננסיים- נושאי מים

ID-100227629

מבט חטוף על מפת העולם יספיק כדי להבחין שמים מצויים בשפע על פני כדור הארץ. עם זאת, הרי שבעוד ואנו מוקפים באוקיינוסים של מים מלוחים (המהווים כ 97% מכלל המים בעולם) הרי שמים מתוקים, המהווים 3% בלבד, רובם קרחונים קפואים או מי תהום בלתי נגישים. למעשה, מומחים רבים גורסים כי המלחמות הבאות צפויות להתרחש על רקע שליטה במקורות מים.

ארגון האומות המאוחדות, האו”ם, בדק את ההיצע והביקוש למים מתוקים בעולם לאורך השנים. הבדיקה מראה כי במהלך המאה העשרים גדל הביקוש למים בקצב כפול מקצב גידול האוכלוסייה. כמו כן עלה כי שליש מאוכלוסיית העולם מתגוררת באזורי מחסור במים. המחקר מנבא שבשנת 2025, שני-שליש מאוכלוסיית העולם יחיו בתנאי מחסור במים.

המוסדות הפיננסיים הבינ”ל ערים לבעיה ההולכת ומחמירה בתחום זה ובהתאם, משקיעים משאבים הולכים וגוברים בנושא ניהול משאבי מים – טיהור מים, הנגשת מקורות מים לאוכלוסייה, השקיה חכמה ועוד.

ישראל הינה מובילה עולמית באספקת פתרונות וטכנולוגיה המשמשת לניהול משאבי מים. שתי חברות ההשקיה בטפטוף (שיטה חסכונית במים) המובילות בעולם הינן ישראליות – חברת נטפים מקיבוץ חצור וחברת נען-דן שאף נרכשה על ידי תאגיד הענק ההודי, ג’יין (Jain). לחברות הישראליות ישנם פתרונות חדשניים גם בתחומי אובדן מים בצנרת (NRW- Non-Revenue Water), מחזור מים (כ – 80% מהמים בישראל ממוחזרים לעומת אחוזים בודדים בארה”ב, לדוגמה), טיהור מים והתפלת מים (מתקן התפלת המים הגדול בעולם נמצא בישראל).

משרד הכלכלה, באמצעות המינהל לסחר חוץ, נספחות וושינגטון הבירה, לקח על עצמו לסייע לחברות ולגופים ישראליים בתחום משאבי מים לממש את הפוטנציאל הטמון בשוק זה. המשרד יוצר קשרים בין חברות בתחום המים לבין המוסדות הפיננסיים, משתף במידע והזדמנויות בתחום, מתאם ביקורי בכירים מתחום המים בחברות ישראליות ומארגן משלחות יוצאות של חברות מים ישראליות אל המוסדות הפיננסיים.

במסגרת זו, בין התאריכים 3-6 במרץ 2014 מתוכננת משלחת נכנסת לבנק העולמי של חברות מים ישראליות. בתכנית: הרצאות של החברות הישראליות בפני אנשי הבנק, סקירת פעילות הבנק בתחום המים, פגישות אישיות עבור חברי המשלחת עם אנשי הבנק ועוד. לפרטים נוספים ניתן ליצור קשר עם הח”מ.

נשמח לשמוע מכם.

צור קשר עם:

ענת כץ

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל