שבע חברות בתחומי ה-mHealth ו- MedTech ביקרו בוושינגטון באמצע דצמבר

HIMSS, אגודת הסחר הגדולה בארה”ב של תעשיית ה-HealthIT, ערכה ב- 8-11 בדצמבר כנס בתחום ה-mobile health בסמוך לוושינגטון הבירה. חמש חברות ישראליות בתחום הגיעו להשתתף בכנס ובאירועי צד בני מספר ימים שהנספחות המסחרית בוושינגטון בנתה עבורן. בנוסף לחמש חברות המובייל, הצטרפו לפעילות גם שתי חברות חדשניות אחרות בתחומי הטכנולוגיה הרפואית (שאינם מובייל).

הנספחות ערכה אירוע לחברות, בו הן הציגו את הטכנולוגיות שלהן בפני משקיעים וזכו לפידבק ולדגשים מרכזיים בגיוסי הון. כמו כן, הנספחות המסחרית, בשיתוף עם לשכת המסחר ישראל- מרילנד, הפגישה את החברות עם ה-Chief Medical Information Officer של המערכת הרפואית של אוניברסיטת מרילנד (UMMD), ארגון החולש על כ-13 בתי חולים במדינה.

בנוסף, החברות זכו להיפגש בפגישות אישיות גם עם ה-Chief Medical Information Officer של בית החולים ג’ונס הופקינס בבולטימור (The Johns Hopkins Hospital), ד”ר פיטר גרין (Peter Green), להציג בפניו את הטכנולוגיות שלהן ולשמוע על סדרי העדיפויות של בית החולים ועל הזדמנויות פוטנציאליות לשיתוף פעולה עמו. בשני מפגשים אלה החברות זכו לקבל פידבקים חיוביים והכוונה לגבי הפתרונות שהן מציעות בקונטקסט של הממשק עם בתי החולים. ה- CMIO הינו פונקציה “חדשה” יחסית ובכירה ביותר בבתי החולים אשר מקשרת בין טכנולוגיות המידע של הארגון לבין היחידות הרפואיות, מגשרת על הפערים ומגדירה עבורו צרכים ופתרונות בתחומים אלה.

הנספחות קיימה גם אירוע בבנק הבין-אמריקני לפיתוח, (IADB) בהשתתפות מומחים בתחום הבריאות בעולם המתפתח עבור חברות המפנות את פתרונותיהן גם לשווקים מתעוררים.

החברות במשלחת עוררו עניין רב בקרב כל הגורמים המקומיים עמם נפגשו, במיוחד לאור המקום החשוב אותו תופס תחום ה-health IT במערכת הבריאות האמריקאית כיום, בנושאי תיקים אלקטרוניים רפואיים ואינטגרציה של מידע, אך גם בתחומים אחרים להם החברות נותנות מענה. באופן ספציפי, נראה שתחום ה-mobile health מעסיק מאוד את ספקי שירותי הרפואה בארה”ב ופתרונות איכותיים בתחום הם מוצר מבוקש על ידם, שכן וידוא המשך טיפול מתאים גם לאחר השחרור מבית החולים הינו נושא הנמצא בסדר עדיפות גבוה עבורם.

אזור וושינגטון הבירה שופע בבתי חולים ומרכזים רפואיים ידועים, המפורסם שבהם הינו ג’ונס הופקינס, הנחשב לאחד הטובים בעולם ועריכת שיתופי פעולה עמו מהווה “חותמת גומי” משמעותית עבור חברות הנמצאות בשלבי פריצה לשוק. בנוסף לבתי חולים, אזור וושינגטון מהווה מוקד חשוב בתחום מדעי החיים בשל הימצאותן של אוניברסיטאות מחקר ידועות ומובילות, כמו גם של מוסדות פדראליים כגון המכון הלאומי לבריאות (NIH) ומנהל המזון והתרופות של ארה”ב (FDA).

הנספחות המסחרית של משרד הכלכלה בוושינגטון נותנת סיוע לחברות ישראליות בתחומי מדיניות סחר ורגולציה אמריקאית, פיתוח עסקי וקידום ייצוא במדינות מרילנד, וירג’יניה ווושינגטון הבירה וכן בפעילות מול המוסדות הפיננסיים הבינלאומיים (הבנק העולמי והבנק לפיתוח אמריקה הלטינית). נשמח לעמוד לרשות חברות ישראליות ולסייע להן בכל אחד מתחומים אלה.

צור קשר עם:

ענת כץ

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל