מחקר חדש: מסצ’וסטס מרוויחה מחברות ישראליות הפועלות בתחומה

המחקר שנערך על ידי חברת המחקר Stax עבור ה- New England Israel Business Council מצא שחברות ישראליות, הפעילות במסצ’וסטס ,תרמו לכלכלת המדינה כ- 6 מיליארד דולר בהכנסות ישירות ויצרו כ- 6700 מקומות עבודה במהלך 2012. המחקר מצא גם, כי במהלך שלוש השנים האחרונות החברות הישראליות הפעילות במדינה צמחו בקצב גבוה פי שלושה מקצב הצמיחה של כלכלת המדינה.
ההשערה היא שהשפעתן הכוללת של חברות אלה על כלכלת המדינה עומדת על כ- 12 במיליארד דולר ושההשפעה הכוללת על מעגל העבודה מגיעה לכ- 23,000 עובדים, אם לוקחים בחשבון עובדים התומכים בפעילות החברות על ידי מתן מוצרים ושרותים.

מסצ’וסטס הינה מוקד הפעילות הישראלי השני בחשיבותו בחוף המזרחי. יש כ- 200 חברות ישראליות הפעילות במדינה בעיקר בתחומי מדעי החיים, תוכנה ו- IT וקלינטק. חברות אלה נהנות מתשתית כח אדם מאוד איכותית, וזאת בשל מוסדות המחקר המובילים באזור. בנוסף במדינה יש מספר חברות רב”ל שלהן פעילות בולטת בישראל ובינהן – EMC, Covidien, Boston Scientific ועוד.
הנספחות המסחרית בניו יורק בשיתוף עם הקונסוליה במקום ועם ה- NEIBC מסייעת לחברות ישראליות לפתח קשרים בשוק זה. לאחרונה אירחנו פעילות עם משלחת של חברות בתחום מדעי החיים ובשנת 2014 אנחנו מתכננים פעילויות בתחום תוכנה ו- Cyber Security.

כמו כן בין המדינות יש הסכם מו”פ משותף שמתמקד בתחומי הקלינטק, מדעי החיים ו- Health IT. לפרטים נוספים- היכנסו.

צור קשר עם:

נילי שלו

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל