7 חברות סטארט אפ ישראליות בתחום מדעי החיים יצאו לכבוש את השוק האמריקאי

דסק אמריקה במינהל סחר חוץ והמטה לקידום השקעות יזם משלחת של שבע חברות ישראליות מבטיחות בתחום הציוד הרפואי והפארמה. החברות, המפתחות מכשירים ופתרונות רפואיים, ערכו “רואד שואו” ברחבי ארצות הברית במטרה לגייס משקיעים.

בישראל קיימות למעלה מ- 650 חברות בתחום המכשור הרפואי המהווה כ- 60% מענף המדעי החיים כולו. בשנת 2012 סך היצוא של ענף מדעי החיים עמד על כשמונה מיליארד דולר, כאשר שישה מיליארד מענף הפארמה וכשני מיליארד מענף הציוד הרפואי.

מניסיון העבר שלנו, סוג משלחות כזה הוא בעל תועלת רבה לחברות. גילעם קינן, מנהל מחלקת מדעי החיים במטה לקידום השקעות, ציין שהחברות שהשתתפו במשלחת הקודמת הביעו שביעות רצון גדולה מהקשרים השונים שקשרו בארה”ב, אשר תרמו להם רבות להבנת הצרכים בשוק האמריקאי.

במשלחת הנוכחית לקחו חלק חברות שסיימו את שלב המו”פ הראשוני וזקוקות להשקעה כדי להבטיח את המשך הפיתוח והצמיחה: AGAM Biological Products Development, Discover Medical Devices, Inovytec, PhotoPill Medical, Premia Spine, BioGen Cell, TenCure

במהלך הביקור נפגשו החברות עם עשרות משקיעים, חברות VC ואנג’לים בניו יורק, בוסטון, פיטסבורג, שיקאגו, “עמק הסיליקון” ומחוז אורנג’ בקליפורניה. הסיורים היו פרי שיתוף פעולה בין נספחויות מינהל סחר חוץ בניו יורק, שיקאגו וקליפורניה. אחד המשתתפים בכנס, רונן שחר, מנכ”ל חברת פרמייה ספיין, המפתחת שתל מלאכותי בתחום קיבועי הגב התחתון, הסביר מדוע היוזמה תרמה לחברות: “הסיור האינטנסיבי כלל מפגשים עם גורמים מקצועיים כמו קרנות הון סיכון, אנג’לים, בנקאיים ועוד, וחייב אותנו למקד את הצגת החברה ב- 5 דקות של מצגת. תהליך כזה, מחייב אותך לחשוב מה באמת חשוב ולהתמקד. כמו כן, ההזדמנות לקבל במשך 5 ימים מרוכזים, ‘אינפוטים’ ממגוון רחב של אנשי מפתח עמם קיימנו פגישות, היא חד פעמית”.

נילי שלו, הנספחת הכלכלית בניו יורק, עמדה על חשיבות האירוע בפיטסבורג: “זוהי פעם ראשונה שבה מתארחת משלחת מסוג זה בפיטסבורג. האירוע נערך בשיתוף עם ה-  UPMC– University of Pittsburgh Medical Center, מרכז רפואי וטכנולוגי בשווי 10 מיליארד דולר, שבבעלותו עשרות מרכזים רפואיים במזרח ארה”ב. מלבד היותו מרכז רפואי מוביל הוא גם פועל כמשקיע אסטרטגי בחברות, וביצע השקעות גם בחברות ישראליות”. גילי עובדיה, הנספח הכלכלי בסן פרנסיסקו, ציין את הסקרנות המקצועית ורצונם של משקיעים רבים להיפגש עם החברות הישראליות.

הנספחויות המסחריות ברחבי ארה”ב מתמקדות בקידום סקטורים שונים של התעשיה הישראלית, וסקטור מדעי החיים הוא אחד מהם. אנו שמחים ללוות משלחות ולהציע להם ערך מוסף אמיתי בפגישות עם אנשי מפתח בחברות מובילות.

צור קשר עם:

שי פילר

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל