נשיא המדינה שמעון פרס קיים ביקור נשיאותי במקסיקו

במהלך ביקורו של הנשיא פרס, התקיים מפגש של משלחת עסקית ישראלית עם קבוצת קרלוס סלים וזאת ביוזמת הנספחות המסחרית של משרד הכלכלה במקסיקו. באירוע נפגשו החברות הישראליות, ביניהן: 018H. MER, מקורות (Mekorot), , טקדו (TaKaDu), רדי מיקס (ReadyMix), רב בריח (Rav-Bariach), ברמד (Bermad), עמיעד (Amiad), עם מנכ”לי החברות של קבוצת קרלוס סלים בתחומי התקשורת, התשתיות, הפיננסים, המכרות ושירותים ותעשייה.
החברות הישראליות נפגשו עם קרלוס סלים דומיט (Carlos Slim Domit), בנו של איל התקשורת והאיש העשיר ביותר בעולם, קרלוס סלים (Carlos Slim Helú), אשר סקר בפניהם את מגוון פעילויות הקבוצה. בנוסף, נערכו פגישות אישיות בין המנכ”לים לבין חברי המשלחת העסקית. לבסוף, בפגישתו עם החברות הישראליות, הביע קרלוס סלים האב את רצונו לבחון השקעות ושיתופי פעולה נוספים עם ישראל.

מפגש זה “פותח דלת” משמעותית עבור התעשייה הישראלית אל מול קבוצת העסקים הגדולה ביותר באמריקה הלטינית ובמקסיקו בפרט.

ביום השני לביקורו של הנשיא, התקיים הפורום הכלכלי ישראל- מקסיקו (Strategic Business Forum), גם הוא ביוזמת נציגות משרד הכלכלה במקסיקו. בפורום השתתפו כ-500 חברות מקסיקניות ו-68 חברות ישראליות. מנכ”לית ובעלים חברת Softek, בלנקה טרווינו (Blanca Treviño), אשת עסקים מרכזית ביותר במקסיקו בתחומי ה-IT, הציגה בפורום. מציגה מרכזית נוספת הייתה פרופ’ עדה יונת, אשר התייחסה לחדשנות הישראלית. חשיבות מרכזית הייתה להצגתו של מנכ”ל PEMEX, אמיליו אוסטין (Emilio Lozoya Austin). מדובר בחברת הנפט ה-8 בגודלה בעולם, המהווה את אחת מחברות המטרה החשובות ביותר לחברות הישראליות במקסיקו בתחומי המים, הביטחון, הטלקום, הלוגיסטיקה, האנרגיה ועוד.

צור קשר עם:

יונתן סבאן

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל